اجرای طرح ساماندهی دستفروشان چهارراه ولی‌عصر(عج)

شهردار منطقه ۱۱ از ساماندهی دستفروشان چهارراه ولی‌عصر(عج) طی روزهای آتی با راه‌اندازی بازارچه‌ای در حوالی این چهارراه، خبر داد.
تصویر اجرای طرح ساماندهی دستفروشان چهارراه ولی‌عصر(عج)

به گزارش سایت خبری پرسون، سیدمحمد موسوی درباره طرح ساماندهی دستفروشان چهارراه ولی‌عصر(عج) اظهار کرد: شهرداری منطقه 11 در راستای ساماندهی چهارراه ولی‌عصر(عج) با هدف در نظر گرفتن معاش دستفروشان و سدکنندگان معبر، ملکی در فاصله‌ 50 متری مجموعه تئاترشهر برای اسکان این افراد در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه این ملک بیش از 2000 متر وسعت دارد و ارزش ریالی آن با توجه به کاربری تجاری آن، بیش از 1000 میلیارد تومان است، ادامه داد: قرار است از زمین این ملک برای ساماندهی دستفروشان استفاده کنیم که در این راستا شرایطی برای احداث غرفه‌‌ها فراهم شده است.

شهردار منطقه 11 شهر تهران با اشاره به اینکه شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران برای همه دستفروشان واجد شرایط شناسنامه تهیه کرده است، تصریح کرد: حدود 270 غرفه در این زمین ایجاد خواهد شد که در حال حاضر حدود 100 غرفه ایجاد شده و 170 غرفه دیگر نیز توسط پیمانکار شرکت ساماندهی مشاغل ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی دستفروشان علاوه بر اینکه انضباط شهری را در پی دارد، یک مطالبه عمومی است چراکه امسال بیش از 300 نفر از هنرمندان تئاترشهر و هنر دوستانی که به این مجموعه فرهنگی و هنری مراجعه دارند و همچنین برخی از ناشرانی که در راسته خیابان انقلاب اسلامی فعالیت دارند، ضمن اینکه این محدوده را بخش فرهنگی پایتخت می‌دانند، خواستار ساماندهی و رفع سد معبر دستفروشان شدند.

موسوی افزود: علاوه بر این، شهروندان و اهالی این محل نیز نسبت به فعالیت دستفروشان در این محدوده معترض هستند و بسیاری از کسبه نیز حضور دستفروشان را مانع کسب درآمد و متضرر شدن خود، عنوان می‌کنند بنابراین شهرداری منطقه 11 شهر تهران در اقدامی ویژه، زمین ملک خود را برای احداث بازارچه در این محدوده اختصاص داد.

وی با اشاره به اینکه در چهارراه‌ ولی‌عصر(عج)، صرفاً دستفروشان نیازمند فعالیت نمی‌کنند و عده‌ای مافیای دستفروشی تشکیل داده‌اند که منجر به کاهش امنیت اجتماعی در آن فضا شده است، گفت: متأسفانه برخی دستفروشان نیز در این محدوده بیش از 10 متر مربع از معبر را سد می‌کنند که امری خودخواهانه است اما بعد از اجرای طرح ساماندهی، دیگر اجازه فعالیت هیچ‌ فردی در این محدوده وجود ندارد و اجازه نمی‌دهیم حق مردم نادیده گرفته شود.

شهردار منطقه 11 شهر تهران افزود: شهرداری با همکاری پلیس راهور، نیروی انتظامی و اهالی تئائر شهر، طرح ساماندهی را در روزهای پیش‌رو اجرا خواهد کرد؛ با تکمیل غرفه‌ها، ساماندهی این چهارراه آغاز می‌شود و هرگونه فعالیت و سد معبر در چهارراه ولی‌عصر(عج) ممنوع است.

به گفته وی، به همه دستفروشان محدوده چهارراه ولی‌عصر(عج) اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام شده و بنرهای اطلاع‌رسانی نیز در محدوده چهار‌راه‌ولی‌عصر(عج) نصب شده است البته در انجام این کار با جوسازی‌هایی در فضای مجازی مواجه بودیم اما از آنجایی که ساماندهی این محدوده مطالبه عمومی است، به طور جدی پیگیر تحقق آن هستیم.

منبع: تسنیم

599868