فعالیت ۴ هزار و ۸۰۰ کارگاه آموزشی در کشور

با اعلام رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور ۴ هزار و ۸۰۰ کارگاه آموزشی در کشور داریم که در حین آموزش صاحب شغل می‌شوند.
تصویر فعالیت ۴ هزار و ۸۰۰ کارگاه آموزشی در کشور

به گزارش سایت خبری پرسون، از خرم‌آباد، مهرداد عظیمی شامگاه شنبه در حاشیه نشست با روسای مراکز آموزش فنی حرفه‌ای در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه آموزش مهارت و سنجش صلاحیت دو ماموریت اصلی سازمان آموزش فنی حرفه‌ای است، اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون آمار ثبت شده آموزش مهارت ۴ میلیون و ۶۰۰ نفر دوره است.

وی اظهار کرد: از ابتدای دولت تاکنون در حوزه سنجش صلاحیت حرفه‌ای نیز ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار نفر ثبت شده است که در مقایسه با دولت گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور با بیان اینکه یکی از شعارهای دولت واگذاری امور به مردم است، گفت: سازمان فنی حرفه‌ای ویژه و منحصر به فرد به این موضوع نگاه کرده است.

عظیمی بیان کرد: از ۳۰ هزار مجوز آموزشگاهی که صادر شده است ۲۲ هزار آموزشگاه فعال داریم، رشد ۱۳۰۰ درصدی واگذاری امور به مردم نسبت به زمان مدت مشابه در دولت گذشته داشته است.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ مرکز جوار کارگاهی در کشور داریم که عزم سازمان برای مشارکت مردم را نشان می‌دهد، اظهار کرد: در حوزه مشاغل خانگی نسبت به گذشته ۳۷ درصد رشد داشته‌ایم که بیشتر مربوط به قالیبافی و صنایع چوب بوده است.

به گفته رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور ۴ هزار و ۸۰۰ کارگاه آموزشی در کشور داریم که در حین آموزش صاحب شغل می‌شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه مطالبه مردم اشتغال است، گفت: با تفاهم نامه‌ی که با حوزه معاونت توسعه اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی منعقد کرده‌ایم قرار شد در پنج ماهه منتهی به پایان سال جاری ۵۰ هزار شغل در سامانه رصد ایجاد کنیم یعنی آموزش‌های مهارتی که منجر به ایجاد شغل شود.

رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور خاطر نشان کرد: ما در سه ماه ۶۷ هزار شغل ایجاد کردیم یعنی ۱۷ هزار نفر بیشتر از تعهدی که داده بودیم، برای سال آینده هم پیشنهاد ایجاد ۲۰۰ هزار شغل را مطرح کردیم.

عظیمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه مهمترین سرمایه کشور سرمایه انسانی است، گفت: امروز در حاشیه سفر به لرستان از یک مرکز آموزشی بازدید کردیم که تحت تاثیر قرار گرفتیم، مرکزی که آموزش زنان بهبود یافته را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مورد توجه کاهش آسیب‌های اجتماعی است، عنوان کرد: کارگاه‌های آموزشی از ظرفیت فوق العاده برخوردار هستند که می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه سرمایه انسانی کمک کند زیرا آموزش در این کارگاه منجر به ایجاد شغل می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور تاکید کرد: توصیه می‌کنیم که توجه سازمان‌ها و بخش‌ها به یکی از اسناد مهم یعنی سند آمایش سرزمین است، توصیه ما این است که آموزش‌ها متناسب با ظرفیت و اقلیم باشد.

عظیمی با بیان اینکه دولت در سفرهای خود مصوبات و منابع مالی برای استان‌ها پیش بینی می‌کند، گفت: در سطح کشور ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است که تخصیص آن استانی است، بنابراین از استانداران با توجه به اهمیت آموزش مهارت در راستای ایجاد توسعه سرمایه انسانی و اشتغال دعوت می‌کنیم که نسبت به تخصیص اعتبار اقدام کنند.

منبع: فارس

599789