ورود ۱۴۶ اتوبوس نو به ناوگان اتوبوسرانی غرب پایتخت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، گفت: به منظور ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات اتوبوسرانی در غرب پایتخت، ۱۴۶ دستگاه اتوبوس نو به ۱۹ خط اتوبوسرانی در مناطق غربی شهر تهران اضافه می‌شود.
تصویر ورود ۱۴۶ اتوبوس نو به ناوگان اتوبوسرانی غرب پایتخت

به گزارش سایت خبری پرسون، مهدی علیزاده با اشاره به طرحی جدید در خدمات اتوبوسرانی اظهار کرد: با هدف بهبود خدمات اتوبوسرانی و بنا به دستور شهردار محترم تهران مبنی بر برون‌سپاری 404 دستگاه از ناوگان جدید، طی قراردادی در قالب خرید خدمت، شرکت خودرو سرویس شهر به عنوان هفدهمین شرکت خصوصی اتوبوسرانی فعالیت خود را آغاز کرد و اقدامات لازم برای واگذاری 19 خط شرکت جهت ارائه خدمات حمل و نقلی به شرکت مذکور انجام شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت واحد برابر دستور از ابتدای بهمن ماه، کار شناسایی خطوط و تحویل اتوبوس‌ها را آغاز کرده است، افزود: از ابتدای بهمن ماه تاکنون، تقریباً 11 خط واگذار شده است که با بکارگیری اتوبوس‌ها نو فعال شده و ان‌شاءالله در هفته آینده این تعداد به 16 خط خواهد رسید.

علیزاده ادامه داد: برون‌سپاری 146 دستگاه از ناوگان سامانه پنج اتوبوسرانی به عنوان پایلوت پیش‌بینی شده که تاکنون 85 دستگاه آن برای اشتغال در 11 خط به شرکت خودرو سرویس شهر تحویل شده و ان‌شاءالله تا نیمه دوم اسفند ماه راهبری 19 خط این سامانه به طور کامل به شرکت مذکور داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه این 19 خط در مناطق 2، 5، 6 , 21 و 22 شهرداری تهران قرار دارد، تاکید کرد: با نوسازی ناوگان این مناطق جان تازه ای به حمل و نقل اتوبوسی در منطقه غرب تهران دمیده می‌شود و شهروندان شاهد تغییرات محسوسی در خدمات اتوبوسرانی خواهند بود.

در جلسه‌ای که صبح دیروز با حضور مدیرعامل شرکت واحد، مدیرعامل سازمان بازنشستگی‌، شهردار منطقه 6 و رئیس هیئت مدیره شرکت خودرو سرویس، مدیر سامانه پنج، مدیرعامل شرکت خودرو سرویس شهر و جمعی از مسئولان هر دو مجموعه در سامانه پنج تندرو برگزار شد، روند کار و سیاست‌گذاری ادامه فرآیند تحویل ناوگان به شرکت مذکور بررسی شد.

شایان ذکر است، قراردادی که با شرکت خودرو سرویس شهر منعقد شده به صورت پیمایشی است و پرداخت‌ها بر اساس پیمایش مبنا انجام می‌شود.

منبع: تسنیم

599558