تولیت آستان حضرت موسی الکاظم شاهچراغ (ع) خبر داد:

زمان برگزاری چهاردهمین نشست سالانه اندیشمندان و اساتید درس انقلاب اسلامی

تولیت آستان حضرت شاهچراغ(ع) گفت: چهاردهمین نشست سالانه اساتید و دانشمندان درس انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم(ع) برگزار می شود.
تصویر زمان برگزاری چهاردهمین نشست سالانه اندیشمندان و اساتید درس انقلاب اسلامی

به گزارش سایت خبری پرسون، از فارس؛ رئیس انجمن علمی انقلاب اسلامی کشور خبر داد: چهاردهمین نشست سالانه اندیشمندان و استادان درس انقلاب اسلامی به میزبانی سومین حرم اهل بیت(ع) در شیراز برگزار می شود.

حجت الاسلام ابراهیم کلانتری در نشست خبری که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، در مورد اهداف چهاردهمین نشست سالانه اندیشمندان و استادان درس انقلاب اسلامی دانشگاه های کشور، اظهار داشت: این نشست به مدت 2 روز در حرم حضرت احمد بن موسی(ع) با موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز نخست به بررسی تحولات منطقه در روز می پردازند.

وی در ادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) و تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: روز ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه مصادف با چهار شنبه و پنج شنبه با حضور ۲۵۰ تن از اساتید و نخبگان سراسر کشور چهاردهمین نشست سراسری اندیشمندان و استادان دانشگاه های سراسری کشور آغاز می شود.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این نشست یک هم اندیشی علمی پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی و محلی خبرگان و تحلیل و بررسی مسائل منطقه به ویژه فلسطین و غزه است.

وی تصریح کرد: برگزاری این نشست به شناخت بررسی تحولات منطقه و انتخابات کمک می کند چراکه این دو موضوع به هم مرتبط است، شاید بیش از 5 بار در طول ماه‌های گذشته مقام معظم رهبری بر روی مسائل انتخابات و منطقه تاکید کرده‌اند که همه این‌ها در این نشست مورد بررسی بخث و بررسی‌علمی، پژوهشی و تحقیقاتی قرار می گیرد.

کلانتری بیان داشت: یکی دیگر از اهداف این نشست هم‌افزایی استادان درس انقلاب اسلامی دانشگاه‌ها است و در این راستا اساتید شرکت کننده در این همایش یک شبکه گسترده کشوری هستند، هم افزایی این اساتید در فضای دانشگاه‌های کشور می تواند یک تاثیر معرفتی در حوزه انقلاب اسلامی ایجاد کند.

این مسئول اضافه کرد: بعد از فراخوان ۴۵ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش ارسال شدکه ۱۰ اثر برتر در این نشست ارائه و سپس مجوعه مقالات در قالب کتاب چاپ و در اختیار اساتید، دانشجویان و شرکت کنندگان در این همایش قرار می گیرد.

599501