ابتلای چارلز سوم به سرطان

کاخ باکینگهام دوشنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که پادشاه انگلیس به سرطان مبتلا شده است.
تصویر ابتلای چارلز سوم به سرطان

به گزارش سایت خبری پرسون، کاخ باکینگهام دوشنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که «چارلز سوم» پادشاه انگلیس به سرطان مبتلا شده است.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «آی تی وی» پادشاه انگلیس اعلام کرد که در مورد درمان خود حس کاملا مثبت دارد و به انجام امور اداری طبق معمول ادامه خواهد داد.

در بیانیه کاخ باکینگهام آمده است:«در طول عمل اخیر پادشاه در بیمارستان به دلیل بزرگ شدن پروستات خوش خیم، مورد نگران کننده مورد توجه قرار گرفت. آزمایش‌های تشخیصی بعدی نوعی سرطان را شناسایی کردند.»

بر اساس این گزارش، پزشکان به چالز سوم توصیه کرده‌اند که وظایف عمومی را به تعویق بیندازند. در بیانیه کاخ باکینگهام مشخص نشده که چارلز سوم به کدام سرطان مبتلا شده است.

چندی قبل، رسانه‌های انگلیس از اعتراض گروهی از مردم اسکاتلند به چارلز سوم، پادشاه انگلیس در سفر او و همسرش به «ادینبرو» خبر دادند.

روزنامه «ایندیپندنت» گزارش داد دو نفر در جریان اعتراضات به مراسم جشن مربوط به تاجگذاری چارلز و همسرش کامیلا در ادینبرو دستگیر شده‌اند.

این گزارش حاکی است، تظاهرات‌کنندگان شعارهایی مانند «او پادشاه من نیست» سر داده‌اند و او و همسرش را هو کرده‌اند.

این مراسم در «کلیسای جامع سنت جایلز» برگزار شد. هنگام عبور خودروهای سلطنتی از میان جمعیت،معترضان شروع به سر دادن شعار کردند. طی سال‌های گذشته انتقادات درباره ریخت و پاشهای مراسمات سلطنتی در انگلیس افزایش یافته است.

برگزاری مراسم عروسی نوه ملکه در سال ۱۳۹۷ با هزینه حدودی ۳۲ میلیون پوندی یکی از پرخرج‌ترین این مراسم‌ها بود آنهم در زمانی که دولت انگلیس سیاست ریاضت اقتصادی را در پیش گرفته بود.

این در حالی است که خبرنگار شبکه خبری «الجزیره» شهریورسال گذشته در توییتی نوشت که مراسم خاکسپاری الیزابت دوم و انتقال قدرت به چارلز دست کم ۶ میلیارد پوند برای انگلیس هزینه خواهد داشت.

وی اگفت: «در حالی که انگلیس از بحران اقتصادی رنج می‌برد رسانه‌های انگلیسی و حتی جهانی هیچ انتقادی از هزینه‌های این مراسم قرون وسطایی انجام نمی‌دهند.»

منبع: پایگاه خبری الف

599404