حجم معاملات رمزارزها در صرافی‌ها به اوج یک سال اخیر رسید! /علت چیست؟

صرافی‌های رمزارزی متمرکز، از جمله بایننس و کوین‌بیس، شاهد افزایش قابل‌توجهی در فعالیت‌های معاملاتی اسپات خود در ماه ژانویه بودند.
تصویر حجم معاملات رمزارزها در صرافی‌ها به اوج یک سال اخیر رسید! /علت چیست؟

به گزارش سایت خبری پرسون به نقل از تحلیلگران شرکت تحلیلی CryptoRank، حجم معاملات در صرافی‌های متمرکز در ماه ژانویه، بیش از ۱۰ درصد نسبت به دسامبر ۲۰۲۳ افزایش یافت و به بالاترین سطح در ۱۲ ماه گذشته، یعنی بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار رسید.

در این میان، صرافی بایننس ۴۰۰ میلیارد دلار از حجم معاملات را به خود اختصاص داد و به نظر می‌رسد از چالش‌های نظارتی که در چندین کشور، از جمله ایالات متحده با آن روبه‌رو بود، بهبود یافته است.

با وجود اقدامات نظارتی فزاینده، بایننس همچنان پلتفرم معاملاتی غالب است و ۵۲ درصد از بازار را در اختیار دارد.

crypto-exchanges-trading-volume-january

کوین‌بیس، بزرگ‌ترین پلتفرم معاملاتی مستقر در ایالات متحده نیز شاهد افزایش ۲۰ درصدی حجم معاملات خود بود که آن را می‌توان به نقش کلیدی این صرافی در بازار ETFهای اسپات بیت کوین نسبت داد.

به طور مشابه، صرافی‌هایی مانند آپ‌بیت، Crypto.com و HTX (هوبی سابق) نیز رشد قابل‌توجهی را نشان دادند که به ترتیب برابر با ۴۴٫۶، ۲۸٫۴ و ۲۳٫۸ درصد بود. حجم معاملات صرافی‌های بای‌بیت، کراکن و اوکی‌ایکس نیز به ترتیب ۱۵، ۱۲٫۱ و ۵٫۹ درصد افزایش یافت.

در این میان، صرافی کوکوین با افزایش ۳٫۳ درصدی حجم معاملاتی خود، کمترین نرخ رشد را داشت. در مقابل، صرافی Gate.io تنها صرافی متمرکز بزرگی بود که کاهش ۳۴ درصدی را در حجم معاملات خود گزارش کرد.

کارشناسان بازار افزایش حجم معاملات مشاهده‌شده در ماه قبل را به افزایش علاقه پیرامون ETFهای اسپات بیت کوین نسبت می‌دهند. علاوه بر این، بهبود کلی شرایط اقتصاد کلان هم یک عامل مهم و موثر در افزایش حجم بازار بوده است.

منبع: رمزارز نیوز

599181