هوای تهران دوباره ناسالم شد

کیفیت هوای تهران صبح امروز (یکشنبه) در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه های حساس) قرار دارد که در این شرایط به کودکان توصیه می شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.
تصویر هوای تهران دوباره ناسالم شد

به گزارش سایت خبری پرسون، بارش برف و باران طی روزهای گذشته موجب تمیزی هوای تهران شده بود اما با خروج سامانه های بارشی از عصر دیروز شاخص کیفیت هوای شهر تهران در وضعیت ناسالم قرار گرفت و امروز/ یکشنبه نیز این روند ادامه دارد و شاخص لحظه ای کیفیت هوای شهر تهران عدد ۱۰۳ (ناسالم برای گروه های حساس) را نشان می دهد.

در این شرایط به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می شود که از تردد در فضای باز خودداری کنند.

این درحالی است که در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۷۴ (قابل قبول) قرار داشت.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران هم اکنون هیچ منطقه ای از تهران در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) قرار ندارد اما انتظار می رود تا ساعات آینده میزان آلودگی هوای تهران افزایش پیدا کند.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۲۰۹ روز هوای قابل قبول، ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

منبع: ایرنا

599073