پوشش ارتباطی روستاهای استان کرمان در دولت سیزدهم

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: برقراری پوشش ارتباطی روستاهای استان در دولت سیزدهم از مرز ۵۰۰ روستا عبور کرد.
تصویر پوشش ارتباطی روستاهای استان کرمان در دولت سیزدهم

به گزارش پرسون، حسین ساجدی‌فر ۲۵ آبان ماه در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: با نصب پنج سایت جدید توسط اپراتور ایرانسل و ارتقاء تکنولوژی پنج سایت توسط اپراتور همراه اول، با اعتباری معادل ۴۷۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی وزارت ارتباطات، تعداد ۲۷ روستا در شهرستان‌های کرمان، فهرج، عنبرآباد، نرماشیر، زرند، ارزوئیه، کهنوج، قلعه‌گنج، شهربابک و رابر به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شدند و تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش قرار گرفته در دولت سیزدهم از مرز ۵۰۰ روستا عبور کرد.

وی افزود: احداث و ارتقاء تکنولوژی سایت‌های یادشده، بهره‌مندی ۲۲۶۶ خانوار و جمعیتی معادل ۷۵۵۵ نفر از ساکنان روستاهای استان را به ارمغان آورده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: روستاهای الله‌آباد۲، جلال‌آباد و شمس‌آباد از توابع بخش نگین کویر شهرستان فهرج با مجموع ۱۲۴ خانوار و جمعیت ۴۴۱ نفر؛ روستای بی‌بی‌حیات بخش چترود شهرستان کرمان با ۱۱۴ خانوار و جمعیت ۳۵۲ نفر؛ روستای دهنه‌بید بخش جبالبارزجنوبی شهرستان عنبرآباد با ۸۶ خانوار و جمعیت ۲۸۰ نفر؛ روستاهای زرین‌آباد، عنایت‌آباد، سیف‌آباد، برون‌آباد و فضل‌آباد از توابع بخش روداب شهرستان نرماشیر، با مجموع ۵۶۳ خانوار و جمعیت ۱۸۶۴ نفر از جمله این روستاها هستند.

وی با تقدیر از همکاران ستادی، استانی و شرکت‌های مرتبط در زمینه توسعه شبکه ارتباطی در استان کرمان بیان کرد: امیدواریم همچنان با حمایت‌های همه‌جانبه وزارتخانه و مسئولان استان و تلاش‌های مداوم اپراتورها شاهد سیر صعودی این روند تا اتصال ۱۰۰ درصدی روستاها به شبکه ملی اطلاعات باشیم.

منبع: ایسنا

558817