اسکار گیستائو به بارسلونا پیوست

سرمربی بارسلونا فرصت جدیدی را به پسر بچه 15 ساله داد تا با تیم اصلی تمرین کند.
تصویر اسکار گیستائو به بارسلونا پیوست

به گزارش پرسون، بارسلونا در دهه‌های اخیر به دلیل تولید بهترین ستاره‌های بین المللی فوتبال از آکادمی "لاماسیا"ی خود که منجر به ساختن اسطوره‌هایی مانند لیونل مسی آرژانتینی و آندرس اینیستا و ژاوی هرناندز اسپانیایی و قبل از آنها پپ گواردیولا شده، مشهور بوده است.

لامین یامال، بازیکن اسپانیایی با اصالت مراکشی بارسلونا، در سن 15 سال و 9 ماه و 16 روز در مقابل رئال بتیس در لالیگا بازی کرد.

این مربوط به زمانی بود که یامال در فصل گذشته به تیم اصلی بارسلونا رسید تا لحظه‌ای که ژاوی رسما از او استفاده کرد. روزنامه کاتالان اسپورت فاش کرد که ژاوی روز چهارشنبه در تعطیلات نوامبر و در شرایطی که بازیکنان ملی پوش بارسا از تیم جدا شده‌اند به پسربچه دیگری به نام اسکار گیستائو 15 ساله فرصت داد تا با بارسا تمرین کند.

گیستائو علاوه بر برتری در بازی هوایی و شوت‌های قدرتمندش به دلیل داشتن ویژگی‌های مهاجم شماره 9 کلاسیک متمایز است. این بازیکن صبح روز چهارشنبه در جلسه‌ای تمرین کرد که در آن ستارگان جوانی مثل آرنام پراداس، نیل کالدرو، گیلم ویکتور، آلبرت ناوارو و کریستو حضور داشتند.

روزنامه کاتالان اسکار را چنین توصیف کرد: "زمانی که بلوک‌های دفاعی زیادی در تیم حریف وجود دارد او بازیکنی است که راه حل‌های آسان و دقیق را در محوطه جریمه پیدا می‌کند و اراده و موفقیت زیادی دارد."

گیستائو در نقش مهاجم یا شماره 9 کاذب هم بازی می‌کند که این دو نقشی است که لیونل مسی بازیکن سابق آکادمی به آن شهرت دارد. علاوه بر این گل‌های او مدل همیشگی و تکراری ندارد. به جز شوت‌های فریبنده به دروازه‌بان‌ها و موفقیت در موقعیت‌های تک به تک یا مواردی از این دست، او درجاتی از خلاقیت را نیز داراست. اسکار به این دلیل متمایز است چون همیشه در حال حرکت است و باعث آزار مدافعانی می‌شود که نمی‌توانند او را متوقف کنند.

منبع: ورزش سه

558801