بحران تأمین نیروی کار در ری

رئیس اداره کار شهرستان ری از بحران تأمین نیروی کار در ری خبر داد و گفت: واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد همواره درخواست نیروی کار دارند، اما نیرو برای مشاغل مطرح شده که اغلب صنعتی هستند پیدا نمی‌شود.
تصویر بحران تأمین نیروی کار در ری

به گزارش پرسون، مازیار شهرآشوب، با اشاره به وجود ظرفیت اشتغال در شهرک‌های صنعتی شهرستان ری اظهار داشت: بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی شهرستان ری نیاز به نیروی کار دارند که تاکنون تأمین نشده است، زیرا که اکثر جوانان جویای کار به دنبال کارهای اداری هستند و در صورت نبود آن به مشاغل کاذب روی می‌آورند.

وی با اشاره به بحران تأمین نیروی کار در شهرستان ری افزود: واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد همواره درخواست نیروی کار دارند، اما نیرو برای مشاغل مطرح شده که اغلب صنعتی هستند پیدا نمی‌شود و اغلب افراد جویای کار متقاضی کار اداری هستند.

رئیس اداره کار شهرستان ری با اشاره به عدم رغبت برخی از افراد جویای کار در ادامه گفت: نبود سرویس رفت و برگشت و نیز وسایل حمل‌ و نقل عمومی که هزینه‌های سنگینی را برای رفت‌وآمد در پی دارد نیز یکی از دلایل عدم استقبال نیروی کار در منطقه است.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان ری از 17 هزار و 238 تعهد اشتغال در سال جاری، تاکنون 12 هزار و 678 شغل ایجاد شده که بر این اساس تا به امروز بیش از 70 درصد از تعهد اشتغال امسال اجرایی شده است.

شهرآشوب در پایان با اشاره به بازرسی از واحدهای صنعتی مبنی بر عدم به کار گیری اتباع خاطرنشان کرد: در واحدهایی که اتباع به کار گرفته شدند، پس از تشکیل پرونده؛ در صورت امکان نیروی جویای کار ایرانی معرفی می‌شود.

منبع: تسنیم

548770