فال روزانه دوشنبه 10 مهر1402/ فال حافظ امروز

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی به آن داشته باش!! اگر با این مثل موافق هستید می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.
تصویر فال روزانه دوشنبه 10 مهر1402/ فال حافظ امروز

به گزارش پرسون، در ادامه با فال امروز با ما همراه شوید.

فال روزانه واقعی شخصی متولدین ۱۰ مهر:

فال روز تولد: شما شخصی عمل گرا، احساساتی، صادق، سخاوتمند و دارای قدرت تخیل بسیار قوی هستید. شما ذهنی فوق العاده قوی دارید و قدرت درک بالایی هم دارید و معتقد هستید که هیچ وقت برای یاد گرفتن دیر نیست، تنها چیزی که گاهی باعث می شود نتیجه ی مورد نظرتان را نگیرید تنبلی، ترس و بیخیالی های گاه و بیگاه شما هستند. برخی از اتفاقاتی که شما هیچ کنترلی روی آنها ندارید تغییراتی را در زندگی حرفه ایتان به وجود خواهند آورد. این موضوع اصلا برایتان آسان نخواهد بود و شاید خیلی چیزها آنطوری که شما می خواسته اید پیش نروند، اما حمایتی که از جانب خانواده و دوستان دریافت خواهید کرد به شما انگیزه و انرژی فوق العاده ای خواهند داد تا اوضاع را به روال قبلی آن برگردانده و حتی بهتر از آن، پیشرفت هم بکنید. اگر هنوز تنها هستید احتمال این که امسال شریک زندگی خود را پیدا کنید بسیار قوی خواهد بود. آبان، بهمن، فروردین و مرداد مهم ترین ماه های سال خواهند بود.

فال امروز متولدین فروردین

حساسیت ذاتی شما باعث می شود حتی در شرایطی که شاید خیلی های دیگر به طرف مقابلشان اعتماد نکنند هم شما با مهربانی و ملاطفت رفتار کنید. متأسفانه اگر حد و مرزهای لازم را مشخص نکنید، امروز این مهربانی شما می تواند همچون خنجری بر قلب شما فرود بیاید و به ضررتان تمام شود. احساس همدردی با دیگران یک چیز است و دچار سوء تفاهم شدن و خودتان را بیش از حد قاطی ماجرا کردن هم یک چیز دیگر است. اگر می خواهید روی دیگران تأثیر مثبتی داشته باشید پیش از هر کاری خودتان باید ذهنی سالم داشته باشید. شنیدن خبری غافلگیرتان می کند، این خبر را به فال نیک بگیرید. شخصی بدون آنکه بدانید در جایی از شما تعریف و از کارتان دفاع می کند. یک سفر در پیش رو دارید که خستگی از تنتان بیرون می کند. برای انجام کاری نیاز به یک واسطه خواهید داشت و باید از کسی کمک بگیرید، وقت را تلف نکنید.

فال امروز متولدین اردیبهشت

اگر باید یک کار تحقیقاتی انجام دهید امروز روز خیلی خوبی برای شروع این کار خواهد بود. قدرت تمرکز شما خیلی قویتر از همیشه است و این که ورای آنچه در ظاهر به نظر می رسد چه چیزی نهفته است برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر نسبت به کارها و انگیزه ی یک نفر دیگر تردید دارید امروز روز خوبی برای صحبت کردن در مورد این موضوع با این شخص خواهد بود. خلاقیتی که شما امروز در محل کارتان از خودتان نشان می دهید باعث می شود که عملکردی بهتر از همه داشته باشید. در رابطه عاطفی تان با کسی که بسیار دوستش دارید اجازه ندهید کدورت ها آیینه بی‌خط و خش روحتان را لکه دار کنند. از طعنه های حسودان باک نداشته باشید و به آن ها بها ندهید. گاهی همین حسادت ها باعث می شود که انسان با انگیزه و کوشاتر بشود و زودتر به قله های موفقیت برسد.

فال امروز متولدین خرداد

امروز شما انرژی زیادی را در وجود خود احساس می کنید، از این انرژی برای پیش بردن هر کار و پروژه ای که در دست اقدام دارید بهره بگیرید و روزتان را بیهوده هدر ندهید. شما بدون شک خیلی راحت می توانید دیگران را تحت کنترل خود در بیاورید، اما حتی بهترین رهبران دنیا هم ممکن است شکست بخورند. هیچ کس از یک مدیر و رهبر خودخواه و از خود راضی خوشش نمی آید. اگر کسی با نظر شما مخالف است او را به اشتباه کردن محکوم نکنید، شاید حق با او باشد. در یک بحث و مشاجره نظر شما پرسیده خواهد شد، حواستان باشد که با انصاف داوری کنید و تحت تاثیر احساسات قرار نگیرید. سلامتتان را جدی بگیرید. شنیدن خبری غمگینتان می کند، تا می توانید یاس را از خودتان دور کنید با غصه خوردن آنچه اتفاق افتاده را نمی توانید عوض کنید.

فال امروز متولدین تیر

امروز شما می توانید کارهای بسیار زیادی را به انجام برسانید و از انرژی بسیار بالایی برخوردار هستید. مواظب رفتاری که با دیگران دارید باشید، هیچ کس از این که بخواهید به او دستور بدهید خوشش نمی آید. سعی کنید طوری رفتار نکنید که انگار شما بیشتر از همه می فهمید، با این کار حتی اگر نیتتان خوب باشد هم دیگران با شما مخالفت خواهند کرد. امروز وقتی به آینده ی خود فکر می کنید همه چیز به نظرتان امکان پذیر می آید و نقشه هایی غیرواقع گرایانه برای زندگی و آینده ی خود دارید. با این حال به نفعتان است که محکم به واقعیت بچسبید و بین خیال و واقعیت خط مشخصی بکشید. شخصی قولی برای همکاری به شما داده اما مدام امروز و فردا می کند، بیش از این منتظرش نمانید محترمانه عذرش را بخواهید و دنبال شخص دیگری بگردید. برای انجام کار یا اجرای مراسمی تدارک خواهید دید. منتظر یک تغییر کوچک در محیط کار یا خانه باشید، با این تغییر نجنگید.

فال امروز متولدین مرداد

امروز شما احساس می کنید که یک نفر از اطرافیانتان به صورت مخفیانه سعی دارد کارهای شما را تحت کنترل خودش در بیاورد و این موضوع حساسیت شما را برانگیخته است. شما انتظار دارید که دیگران با اخلاق رفتار کنند، اما کارهای آنها واقعا شما را به حیرت وا می دارد. راستش تشخیص دادن این واقعیت که آیا واقعا دیگران دارند در کارها و نقشه های شما دخالت می کنند و یا این که شما دچار توهم شده اید کاری بسیار دشوار خواهد بود. وقتی موضوعات مهم تری دارید که به آنها رسیدگی کنید اجازه ندهید که شک و تردید جلوی شما را بگیرد. رابطه گرمتان با یک دوست قدیمی این روزها به طرز عجیبی رو به سردی گذاشته و از هم دور شده اید، اجازه ندهید گرفتاری های روزمره شما را از کارها یا افراد با ارزش در زندگی تان دور کند. موفقیت ازآن افراد صبور و شکیباست به اعصابتان مسلط باشید.

فال امروز متولدین شهریور

امروز دیگران با میل و اشتیاق فراوان دوست دارند با شما در کاری که انجام می دهید و هدفی که دنبال می کنید همراه شوند. سعی کنید تا وقت هست از کمک و همراهی آنها لذت ببرید و اطمینان حاصل کنید که در ادامه ی راه هم با شما خواهند بود. امروز شما هیچ دلیلی برای نگرانی ندارید و می توانید نگرشی مثبت داشته باشید، اما به دلیلی که خودتان هم نمی دانید چیست خودتان را به خاطر موضوعات کوچک و بی اهمیت نگران می کنید. سعی کنید به جای جزئیات کوچک و بی اهمیت روی مسائل مهم و اصلی تمرکز کنید. شما از آمادگی لازم برای مواجهه با موانع موجود بر سر کارتان برخوردارید. طرز تفکر مثبت و خوش‌بینانه خود را حفظ کنید. زندگی کوتاه است. سعی کنید تا می توانید از خود خاطرات خوش در اذهان دیگران ثبت کنید. آشتی بعد از قهر شیرین است. به سراغ یک دوست قدیمی بروید.

فال امروز متولدین مهر

امروز شما انرژی جسمانی بسیار زیادی در اختیار دارید، سعی کنید از این همه انرژی و سرزندگی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. با دقت بیشتری به آنچه در دنیای اطرافتان در جریان است گوش کنید، به مردم، موسیقی، کلمات و حتی صدای پرنده ها. این کار باعث خواهد شد که معنایی عمیق تر در این صداها پیدا کنید و انعکاس آنها را در وجود خود احساس کنید. استراحت و تفریح کردن بدون شک بسیار مهم هستند، اما شرط اول این است که به انجام وظایف و مسئولیت های شما لطمه ای وارد نکنند. در رابطه عاطفی تان از لحظه لحظه این روزهایتان استفاده ببرید و نگذارید، بهترین اوقات زندگی به کامتان تلخ شود. در مورد مسئله کاری که فکرتان را مشغول کرده، امروز و فردا کردن شرط عقل و تدبیر نیست. قدر لحظه ها را بدانید و آنها را بیهوده از دست ندهید.

فال امروز متولدین آبان

امروز درس های خیلی مهمی را برای شما به همراه خواهد داشت، پس چشم و گوشتان را خوب باز کنید. شاید شما به این فکر کرده باشید که دیگران باید بزرگ شوند، ممکن است این موضوع را مستقیما به آنها نگفته باشید، اما قطعا با خودتان اینطور فکر کرده اید. راستش الان وقت آن رسیده است که متوجه این واقعیت شوید که شما آن شخصی هستید که باید کمی بزرگ شود. اینقدر زود در مورد دیگران قضاوت نکنید، هر کسی می تواند درس مهمی برای شما داشته باشد. حسرت نداشته هایتان را نخورید، بلکه با تکیه بر توانایی های خود، سعی کنید کم کم به خواسته هایتان برسید و از داشته هایتان لذت ببرید و شاکر باشید. در مورد یک مشاجره خانوادگی سری که درد نمی کند، دستمال نبندید. تا وقتی از شما سوالی نکرده یا کمکی نخواسته اند وارد بحث ها نشوید.

فال امروز متولدین آذر

امروز همه انگار خیلی عصبی هستند و حالت تهاجمی به خود گرفته اند. خیلی زود و بر سر مسائل کوچک ممکن است بین شما و اطرافیانتان بحث در بگیرد، پس خودتان را برای این شرایط آماده کنید و سعی کنید شما هم روی این آتش هیزم نریزید و سعی در آرام کردن اوضاع داشته باشید. امروز شما خیلی راحت تر از همیشه می تواند در مورد افکار و احساسات خود صحبت کنید، اما انگار حرف هایتان روی شنوندگانتان اثری که انتظار دارید را نمی گذارند. نه این که شما در انتقال پیام خود موفق نباشید، به احتمال زیاد مشکل اصلی این است که در مورد واکنش های اطرافیانتان قضاوت اشتباهی دارید. به شخصی در اطرافتان که احترام شما در جمع نگه نمی دارد و شوخی های زننده می کند، در خلوت توضیح دهید و اگر به این روند ادامه داد، کلا از او دوری کنید. این روزها از همه چیز خسته و ناامید هستید، بهتر است دست به هیچ کار مهمی نزنید. با یک مشاور صحبت کنید، این روزها نیز بگذرد.

فال امروز متولدین دی

امروز بین دنبال کردن اهداف بلندپروازانه ی حرفه ای خود و رها کردن دنیا به حال خودش و تماشای گذر عمر بلاتکلیف مانده اید. شما دوست دارید در زمینه ی حرفه ای به تکامل رسیده و بهترین عملکرد ممکن را از خود نشان دهید، اما حس راحت طلبانه ای از درونتان شما را به لم دادن سر جایتان و استراحت کردن تشویق می کند. اگر کار چندان مهمی برای انجام دادن ندارید از فرصت استفاده کرده و کمی به خودتان استراحت بدهید، زیرا فردا روز خیلی شلوغ و پرکاری خواهد بود. شما باید روی اعتماد به نفس خود کار کنید و یاد بگیرید مسئولیت کارهایتان و عواقب آنها را بپذیرید. با دوستی به جایی خواهید رفت که خوشحالتان می کند. قدم یک نورسیده برای خانواده تان با برکت و شادی همراه است. علیرغم انتظارتان، به جایی یا به کاری دعوت خواهید شد. کاری که برایش زحمت می کشید به خوبی به پایان می رسانید. به دیگران محبت کنید تا دیگران عاشق تان شوند.

فال امروز متولدین بهمن

شما وظیفه ای به عهده دارید و شاید حتی به یک مأموریت فرستاده شده باشید و بخواهید کاری که به عهده تان گذاشته شده است را سر وقت و به صورت منظم انجام دهید. با این حال امروز تمرکز کردن برای شما بسیار دشوار شده است و خیلی زود به زود و حتی بی آن که خودتان دلیل اصلی آن را بدانید حواستان پرت می شود. انگار یک نفر از عالم غیب شما را هر بار صدا می زند و بعد هم بی آن که چیزی بگوید یک گوشه ای قایم می شود! سرانجام از دریای افکار و خیالات ضد و نقیض خارج می شوید و به آرامش خوشایندی می رسید. شکست و نقاط ضعف خود را به با سعه صدر بپذیرید. تسلیم تردیدهای عذاب آور نشوید و برای رفع علامت سوالی که از مدت ها قبل در ذهنتان حک شده، سوال های خود را به صراحت به زبان آورید.

فال امروز متولدین اسفند

امروز شما ناگهان دچار یک بحران درونی شده و نسبت به تمام ارزش ها و عقاید خود دچار تردید شده اید. این موضوع باعث شده است حتی مسیر زندگی خود را هم زیر سوال ببرید. خوشبختانه واکنش منطقی شما به این وضعیت کمک خواهد کرد که این روز را بدون مشکل خاصی پشت سر بگذارید و بی آن که دچار احساس پوچی شوید به موضوعات و سؤالاتی جدی در مورد زندگی و وجود خود بپردازید. مواظب باشید به احساسات خود اجازه ندهید که کنترل امور را از دست منطقتان بگیرند. تلاش مستمر و کوشش خستگی ناپذیر، ثمری جز موفقیت و بهروزی ندارد، توقعات خود را از خودتان و دیگران کم کنید و مطمئن باشید که بزودی همه چیز سر جای خودش قرار می گیرد. عزیزی را که بسیار دلتنگش هستید، بزودی خواهید دید و چشم و دلتان روشن خواهد شد.

نحوه گرفتن فال حافظ

برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم داد.

برخی از افراد مذهبی برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

جایگاه گرفتن فال نزد ایرانیان

اغلب ایرانیان از دیرباز برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند به اینصورت که آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» – تشکیل شده از مرغ و آوا – گویند. معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا انجام می شود و برای فال حافظ گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد.

دیرینه گرفتن فال حافظ :

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ پس از مرگ وی آغاز شد. قضیه از این قرار بود که عده ای با دفن پیکر او در مصلی مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این مشکل اشعار حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را به تصادف جدا می کند و اینگونه بود که اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت / من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

522089