۲ شاخصی که نشان می‌دهند روند نزولی بیت‌ کوین رو به پایان است!

بیت‌کوین (BTC) و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال همچنان با احساسات نزولی دست و پنجه نرم می‌کنند. در این میان، تحلیلگران به دقت شاخص‌هایی را زیر نظر دارند که ممکن است نشان‌دهنده پایان بازار نزولی باشند.
تصویر ۲ شاخصی که نشان می‌دهند روند نزولی بیت‌ کوین رو به پایان است!

به گزارش سایت خبری پرسون، در همین راستا، یک تحلیلگر بازار که با نام مستعار Seth_fin شناخته می‌شود، با انتشار پستی در X (توییتر سابق)، دو شاخص تکنیکال را بررسی کرده که به آینده‌ای بالقوه صعودی اشاره می‌کنند.

این تحلیلگر در پست خود خاطرنشان کرد که کانال گاوسی (Gaussian) بیت کوین سبز شده که می‌تواند به عنوان یک سیگنال صعودی و معکوس شدن احتمالی روند نزولی غالب تعبیر شود. کانال گاوسی یک ابزار تکنیکال است که از مفاهیم آماری مشتق شده و جهت روند قیمت را در بازارهای مالی پیش‌بینی می‌کند.

علاوه بر این، او اشاره کرد که درصد عرض باند بولینگر به پایین‌ترین سطح خود رسیده که نشان‌دهنده افزایش قریب‌الوقوع نوسانات قیمتی است.

bear-market-ends-here-bitcoin-is-set-for-an-explosive-move-indicators-suggest

او در ادامه به اهمیت تاریخی رویدادهای هاوینگ بیت کوین اشاره کرد. این رویداد که پاداش استخراج‌کنندگان را به نصف کاهش می‌دهد، در طول تاریخ با افزایش قابل‌توجه قیمت همراه بوده‌ است. در عین حال، توجه به تحولات نظارتی، به ویژه تصویب بالقوه اولین صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین هم ضروری است که انتظار می‌رود باعث سرازیر شدن سرمایه نهادی را به بازار بیت کوین شود.

با این حال، به دلیل تحولات اخیر در مورد صرافی FTX، سرمایه‌گذاران همچنان نگران هستند. همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، دادگاه ورشکستگی اخیرا نقد کردن دارایی‌های رمزارزی صرافی FTX را تأیید کرده است.

این رویداد این پتانسیل را دارد که به طور قابل‌توجهی بر پویایی بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد و به طور بالقوه منجر به افزایش نوسانات شود.

منبع: رمزارز نیوز

510480