اعلام شرط ثبت‌نام متولدین مهر در پایه اول دبستان

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌ و پرورش با اعلام شرط ثبت‌نام متولدین مهر در پایه اول دبستان، اعلام کرد که ۹۱ درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کردند.
تصویر اعلام شرط ثبت‌نام متولدین مهر در پایه اول دبستان

به گزارش سایت خبری پرسون، مجتبی هاشمی؛ مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش، درباره اینکه برخی والدین که فرزند آنها متولد مهر 1396 است می‌گویند، مدارس برای ثبت‌نام ظرفیت کافی دارند اما به دلیل محدودیت در سامانه سیدا (سامانه دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش) امکان ثبت‌نام وجود ندارد، گفت: ماده 29 آیین‌نامه اجرایی مدارس محدودیت‌هایی را برای ثبت‌نام متولدین مهر ماه در مدارس اعلام کرده است (طبق ماده 29، ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی برای متولدین مهر ماه با تشخیص شورای مدرسه مشروط به وجود ظرفیت و امکانات پذیرش، بلامانع است).

وی افزود: امسال در شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، مصوبه‌ای داشتیم مبنی بر اینکه افرادی که سال گذشته پیش‌دبستانی را در مراکز مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش گذرانده و اسم آنها در سامانه سیدا ثبت شده است، بتوانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند.

هاشمی ادامه داد: ابتدا دانش‌آموزان 6 سال تمام باید در مدارس ثبت‌نام شوند و اگر ظرفیت خالی ماند متولدین مهر ماه می‌توانند ثبت‌نام کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخ به شکایات وزارت با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش این مصوبه حدود 120 هزار نفر هستند، گفت: این مصوبه برای سال‌ بعد باید اصلاح شود به گونه‌ای که یا نظام آموزشی تغییر کند و دانش‌آموزان با 5.5 سال تمام وارد پایه اول دبستان شوند یا اینکه همان 6 سال تمام مبنای اقدام باشد.

وی درباره آخرین آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس تا ظهر روز یکشنبه 19 شهریور 1402 گفت: 91.3 درصد کل دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند و 18 استان از میانگین کشوری بالاتر هستند.

وی افزود: با اعلام نتایج امتحانات شهریور (برای تجدیدی‌ها) و ثبت‌نام باقی مانده دانش‌آموزان اتباع که حدود 25 درصد هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند و معدود دانش‌آموزان باقی مانده (به دلیل هدایت تحصیلی و نقل و انتقال منزل و ...) پرونده ثبت‌نام امسال به پایان خواهد رسید.

منبع: تسنیم

510302