خزعلی خبر داد:

پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به زوجین روستایی دهه شصتی

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به زوجین روستایی دهه شصتی خبر داد.
تصویر پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به زوجین روستایی دهه شصتی

به گزارش سایت خبری پرسون، انسیه خزعلی در نشست دهیاران زن نمونه کشور، اظهار کرد: در روستاها ممکن است با تجرد قطعی دهه شصتی‌ها مواجه باشیم و تجرد در روستا بیش از شهر است.

وی با بیان اینکه با توجه به بحث تجرد در روستاها در سال‌های آینده ممکن است با مشکلات جدی زنانی که به سالمندی رسیده و در پی مشکلات درمان و نگهداری هستند، مواجه شویم، افزود: برای ترویج ازدواج دهه شصتی‌ها نیازمند حرکت جدی هستیم. یکی از دلایل این تجرد قطعی در روستاها مهاجرت پسران از روستا به شهر است که در شهر ازدواج کردند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به زوجین روستایی دهه شصتی خبر داد و تصریح کرد: به این زوجین ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج افزون بر تسهیلات عام ازدواج، ۲۰۰ میلیون تومان کالا کارت، ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال داده می‌شود و به طور کلی ۵۰۰ میلیون تومان پشتوانه برای زوجین دهه شصتی روستایی تعیین و بیمه اجتماعی نیز برای این زوجین در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم سال آینده نیز این موارد در ردیف بودجه دیده و به صورت مستمر اجرا شود، ادامه داد: علت اینکه ارائه این تسهیلات را از روستاها شروع کردیم این است که روستاها این نیاز را به دلیل تجرد افزون، بیشتر دارند، مهاجرت معکوس در روستاها لزوم دارد و اعتقاد بر این است که شریان حیات یک کشور از روستاها شروع می‌شود.

خزعلی خاطرنشان کرد: بیمه ناباروری باید صددرصد اجرا شود و اگر بیمارستانی خصوصی این امر را اجرا نکند مجوز آن ابطال می‌شود؛ بنابراین باید این امر را اجرایی کنند و اگر مواردی انجام نمی‌شود، گزارش کنید.

منبع: ایمنا

510192