هاشمی:

قهرمانان با وجود کمبودها و تحریم‌ها با عملکردشان دشمنان را بیش از پیش ناامید کردند

سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت: قهرمانان با وجود کمبودها و تحریم ها و جنگ اقتصادی با دلاوری ها و رشادت‌ دشمنان ایران اسلامی را بیش از پیش ناامید کردند.
تصویر قهرمانان با وجود کمبودها و تحریم‌ها با عملکردشان دشمنان را بیش از پیش ناامید کردند

به گزارش پرسون، کیومرث هاشمی در مراسم تجلیل از قهرمانان و ورزشکاران و بدرقه کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی در حضور رئیس جمهور اظهار کرد: در این مراسم از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که همیشه حامی ورزش کشور است بهره‌مند شدیم و بعد از گذشت ۲ سال از خدمت دولت سیزدهم ورزش کشور مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفته است. رییس‌جمهور همواره نگاه ویژه و متفاوت به امر ورزش دارد و به عدالت محوری و رفع مشکل مدال‌آوران تاکید داشته و دارد.

وی ادامه داد: ادامه داد: در شرایط کنونی که عرصه ورزش به یکی از ارگان‌های اصلی جنگ نرم تبدیل شده است قهرمانان و مدال‌آوران ورزش سفیران نظام جمهوری اسلامی مسوولیت صیانت و عرضه معرفت در میادین بزرگ بین‌المللی را برعهده دارند و بزرگ مردان و دلیر زنان با برگرفته از مکتب حاج قاسم سلیمانی با حضور در این میادین تلاش دشمنان را برای فرافکنی و کاش بذر ناامید نقش بر آب می‌کنند. حضور دختران با حجاب اسلامی عظمت زن اسلامی را تکرار می‌کند و همواره بر این مساله تاکید می‌کنند که ورزش بدون ارزش برای کشور ما فاقد اعتبار است.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: حضور ارزشمند رئیس جمهور در این نشست صمیمانه مهر تأییدی است بر درایت رئیس جمهوری که دوستدار و قدردان قهرمانان بوده و وفای به عهد را سرلوحه اعمال خویش و ودولتش قرار داده است، قهرمانانی که علی رغم کمبودها و تحریم ها و جنگ اقتصادی با دلاوری ها و رشادت‌ها در میادین بین المللی ورزش با تزریق نشان و شادی به جامعه و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران دل مردم ایران را شاد کردند. آنها با عملکرد خود دشمنان ایران اسلامی را بیش از پیش ناامید کردند.

وی ادامه داد: آقای رئیسی بر شما پوشیده نیست که امروزه با توجه به شرایط موجود در جهان عرصه ورزش به یکی از کانون های اصلی جنگ نرم تبدیل شده است و قهرمانان ورزشی به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران مسئولیت صیانت و عرضه معرفت های ایران اسلامی را در میادین بزرگ جهانی بر عهده گرفته‌اند. آنان دلیر مردان و زنانی از کتب حاج قاسم هستند که می دانند با هر حضور و توفیق کسب عناوین قهرمانی تلاش دشمن را برای ایجاد فرافکنی و کاشت بذر ناامیدی در میان مردم علی الخصوص نوجوانان و جوانان نقش برآب می‌کنند. به ویژه حضور دختران با حجاب اسلامی عزمت زن مسلمان ایرانی را در مقیاس جهانی را بارها تکرار می کند که ورزش بدون ارزش برای جمهوری اسلامی ایران فاقد اعتبار است.

هاشمی در ادامه ضمن تشکر از تلاش‌های سید حمید سجادی در تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: رفع کامل دغدغه قهرمانان و قرار گیری ریل ورزش کشور در مسیر پیشرفت و مدال آوری پایدار نیازمند برنامه محوری و رویکرد تحولی است که در این راستا برنامه جامع برای پیشرفت ورزش و امور جوانان تهیه شده است که در ادامه به بخش هایی از آن اشاره می‌کنم.

۱- تلاش در جهت تهیه و تدوین احکام اثر بخش و مبتنی بر نیازها و اولویت‌های ورزش کشور در برنامه هفتم توسعه که این مهم با حمایت های دولت و مجلس محرتکم در حال پیگیری است.

۲- طرح های عملیاتی زود بازده با مبنی قرار دادن بهبود بخشیدن وضعیت مسکن، اشتغال و تأمین اجتماعی قهرمانان با عنایت ویژه رئیس جمهور محترم است.

۳- طراحی و اجرای تحولی و زور بازده در حوزه ورزش همگانی به منظور افزایش سهم ورزش در سلامت ملی و کاهش نرخ ابتلا به بیماری های غیر واگیر که امروزه به مرز هشدار رسیده است.

۴- حمایت از ورزش تربیتی با مرکزیت توسعه سواد حرکتی دانش آموزان سنین پایه و استفاده از ظرفتی مدارس و دانشگاه ها در فراینده پیشرفت ورزش کشور.

۵- اجرای طرح آمکایش سرزمینی ورزش و پیشبرد پروژه های مهم عمرانی ورزش کشور با رویکرد عدالت محوری، توسعه متوازن زیرساخت ها، جلب مشارکت مردمی و خصوصی

۶- حکمرانی علمانه در فدراسیون ها و سازمان های ورزشی با محوریت شفاف سازی و ایجاد انتظام مالی و تنظیم عزتمندانه روابط با نهادها و مجامع بین المللی ورزش در جهت ارتقا دیپلماسی ورزشی

۷- ترویج فرهنگ، اخلاق و معنویت در جامعه ورزش با نگاه ویژه به آموزش، آگاهی بخشی به پیوست نگاری فرهنگی و اخلاقی محیط ها و اماکن ورزشی

۸- توجه به توسعه ورزش بانوان در ۲ بخش همگانی و قهرمانی و تصحیل حضور آنان در میادین ملی و بین المللی با رعایت پوشش اسلامی

۹- حرفه‌ای سازی ورزش کشور با نگاهی مبتنی بر رونق اقتصادی بخش ورزش و افزایش سهم آن در اشتغال آفرینی تولید و به تبع آن ارتقا صنعت ورزش

۱۰- استفاده بهینه از ظرفیت نخبگان و جوانان مؤمن انقلابی در حوزه تصمیم سازی و مدیریت ورزش کشور با رویکرد آینده نگری و همچنین استفاده از ظرفیت نو آفرین ها و شرکت های دانش بنیان در جهت جبران عقب ماندگی ناشی از علم و فناوری در عرصه های ورزش کشور به ویژه در بخش قهرمانی

هاشمی در ادامه گفت: جناب آقای رئیس جمهور بحمدالله کاروان ورزشی ایران، آماده اعزام و حضوری دیگر در آوردگاه بازی های آسیایی و پارآسیایی هانگژو است و تلاش شده از نقطه نظر کیفی، بهترینها در رشته های مختلف ورزشی به این رقابتها اعزام شوند. اکنون که فرصتی دست داده در راستای توفیق خدمت به جامعه ورزش کشور، گام های موثری برداشته شود.

وی ادامه داد: با توجه به مدت زمان اندکی که تا آغاز این رویداد مهم ورزشی باقی مانده بود، سعی کردیم در جهت ادامه تمهیداتی که قبلاً توسط وزیر محترم وقت به کار گرفته شده بود، با حضور در اردو ها و استماع مشکلات ورزشکاران، مربیان و دست اندرکاران ورزشی از آلام آنان کاسته و امروز مفتخریم درخواست ما در خصوص پرداخت پاداش قهرمانان با اجابت و تاکید موکد رئیس جمهور محبوب، مبنی بر تامین اعتبار و پرداخت سریع پاداش قهرمانی مواجه گردیده و همزمان با حضور سبز و رخ به رخ ایشان در کنار قهرمانان، موجبات دلگرمی این عزیزان را فراهم نموده تا حداقل بخش عمده ای از نگرانی های اقتصادی ایشان کاهش یابد. امیدواریم این تصمیم حکیمانه گردونه کسب عناوین قهرمانی را بر مدار موفقیتی چشم نواز قرار داده و شایسته جایگاه نمایندگان کشورمان در این رویداد مهم ورزشی‌ باشد.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت های حضرتعالی و دولت محترم سیزدهم، مسیر اعتلاء و پیشرفت ورزش کشور روز به روز هموارتر شود و شاهد فتح قله‌های بلندتر در عرصه های ورزش کشور بوده، باشد که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب، به قله ها نزدیک شدیم. نباید خسته شویم امروز روز خسته شدن نیست. روز ناامید شدن نیست. روز شوق است روز امید است.

منبع: ایمنا

510049