ارائه گزارش پرداخت تسهیلات تولید به تفکیک بانک‌ها توسط بانک مرکزی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر بوده تا بانک مرکزی گزارشی را در زمینه ارائه تسهیلات بانکی به این کمیسیون ارائه دهد،گفت :متاسفانه تقاضای دریافت تسهیلات از عرضه آن بیشتر شده است.
تصویر ارائه گزارش پرداخت تسهیلات تولید به تفکیک بانک‌ها توسط بانک مرکزی

به گزارش سایت خبری پرسون، مهدی طغیانی در خصوص ارائه تسهیلات بانکی به بخش های مولد اقتصادی اظهارداشت: طبق آخرین جلسه ای که ما در زمینه ارائه تسهیلات با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم، یکی از موضوعاتی مورد بررسی، ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و بخش های مولد بود.

حرکت بانک‌ها بر مدار نافرمانی از قانون جهش تولید مسکن

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:بانک مرکزی معتقد است که نظام بانکی به خوبی به تکالیف خود در این بخش عمل کرده و حتی فراتر از آن چیزی که در قوانین و مصوبات شورای پول و اعتبار آمده، تسهیلات ارائه کرده است.

وی تصریح کرد: با این حال مقرر بوده که بانک مرکزی گزارشی در زمینه ارائه تسهیلات به بخش های مولد و تولیدی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه کند تا مشخص شود که تسهیلات دقیقا در چه حوزه هایی ارائه شده است. البته این گزارش باید به تفکیک بانکها باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین مسئولین بانک مرکزی تاکید دارند که از طریق ارائه تسهیلات از بخش های مولد و تولید حمایت می کنند. البته درست است که بسیاری از واحدهای ما دچار مشکل سرمایه در گردش هستند اما به دلیل تورم شدیدی که وجود دارد،عملا دسترسی به تسهیلات به دشواری انجام می شود.

طغیانی با بیان اینکه متاسفانه تقاضای دریافت تسهیلات از عرضه آن بیشتر شده است،بیان کرد: به واقع در شرایط تورمی شدید وام گیرنده برنده است. بنابراین باید مسئولین بانک مرکزی گزارشی را در این رابطه به کمیسیون اقتصادی ارائه دهند.

سخنگوی کیمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر تقاضای دریافت تسهیلات در جامعه زیاد بوده و تعادل لازم در عرضه تسهیلات به هم خورده است. بنابراین ما پیرو دریافت گزارش از بانک مرکزی در زمینه ارائه تسهیلات بانکی به دنبال این هستیم که مشخص شود این تسهیلات به چه کسانی و به چه شکلی داده می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر به واقع تسهیلات بانکی به سمت بخش های غیرمولد رفته باشد، حتما مجلس با این موضوع برخورد خواهد کرد.

منبع: تسنیم

510047