طی تماس تلفنی صورت گرفت:

رئیس جمهور از نخست وزیر عراق تشکر کرد

رئیس جمهور کشورمان در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق از وی بابت برگزاری موفقیت آمیز زیارت  اربعین تشکر کرد.
تصویر رئیس جمهور از نخست وزیر عراق تشکر کرد

به گزارش پرسون، رسانه‌های عراقی به نقل از بیانیه دفتر نخست وزیری عراق اعلام کردند، محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق در گفتگوی تلفنی با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران توسعه روابط بین دو کشور را بررسی و رئیس جمهور ایران بابت برگزاری موفقیت آمیز مراسم زیارت اربعین از سودانی تشکر کرد.

در این بیانیه آمده است، رئیس شورای وزیران عراق امروز تماسی تلفنی از رئیس جمهوری اسلامی ایران آقای ابراهیم رئیسی دریافت کرد، در ابتدای این تماس آقای رئیسی مراتب تشکر خود را از دولت و ملت عراق بابت میزبان از زائران شرکت کنندگان در یادواره اربعین امام حسین (علیه السلام) ابراز داشت.

رئیس جمهور ایران همچنین از تلاش‌های وافر انجام گرفته در تمامی سطوح که در این مراسم شاهد آن بودیم تجلیل کرد و آن را دلیل مضاعفی بر استقرار ثبات شکل گرفته در عراق و پیشرفت آن به سوی توسعه ملی دانست که می‌تواند پیامی سرشار از صلح و محبت از سوی عراق برای اقصا نقاط جهان باشد.

السودانی هم در این گفتگو خاطر نشان کرد، میزبانی از زائران اربعین و فراهم کردن زمینه زیارت آنها نمادی است که عراقی‌ها از طریق آن سالانه بر پایبندی خود به فضیلت‌ها و ارزش‌های والاییی که اهل بیت (علیهم السلام) الهام بخش آن هستند، تاکید می‌کنند.

در این گفتگوی تلفنی دو طرف به اهمیت روابط دو جانبه و نقش آن در ثبات منطقه و نیز ارتباطات فرهنگی و دینی بین دو کشرو تاکید بر ظرفیت‌های عراق برای نزدیکی و توسعه تفاهم بین کشورهای منطقه پرداختند.

منبع: تسنیم

509761