نخست‌وزیر عراق در دیدار با هیات رسانه‌ای ایران:

عراق در مشکلات اقتصادی کنار ایران است/ افکار عمومی عراق همین مهمان‌نوازی از مردم ایران است

طرف عراقی اعلام کرد که از ۱۲میلیارد یورو طلب ایران در بانک تجارت عراق، ۳میلیارد یورو پرداخت شده است و در حوزه تهاتر نیز کارهای خوبی انجام شده است و عراق برای تامین کالاهای اساسی ایران از طریق تهاتر گازی آمادگی دارد.
تصویر عراق در مشکلات اقتصادی کنار ایران است/ افکار عمومی عراق همین مهمان‌نوازی از مردم ایران است

به گزارش سایت خبری پرسون، نخست‌وزیر عراق در دیدار با هیات رسانه‌ای ایران به مهمترین فعالیت‌های عراق در شکستن تحریم‌های ایران اشاره و تاکید کرد که عراق در مشکلات اقتصادی کنار ایران قرار گرفته است. محمد شیاع السودانی همچنین گفت: امروز رسانه‌های ضداسلامی خطرناک‌تر از داعش و تروریست‌ها عمل می‌کنند. ما نیاز به یک کمیته مشترک ایرانی-عراقی برای مبارزه با ایران جریان رسانه‌ای داریم.

شیاع السودانی به اشتراکات فرهنگی میان ملت ایران و عراق به‌ویژه در مراسم اربعین هم اشاره کرد. او تاکید داشت که پرونده شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس با جدیت دنبال می‌شود و اطلاعات لازم در این خصوص به دستگاه قضایی عراق داده شده است.

طرف عراقی همچنین اعلام کرد که از ۱۲میلیارد یورو طلب ایران در بانک تجارت عراق، ۳میلیارد یورو پرداخت شده است و در حوزه تهاتر نیز کارهای خوبی انجام شده است و عراق برای تامین کالاهای اساسی ایران از طریق تهاتر گازی آمادگی دارد.

شیاع السودانی همچنین درخصوص شهرک صنعتی مشترک میان ایران و عراق هم گفت که ۵۰درصد این شهرک درون ایران و نیمی از آن در عراق خواهد بود که به‌زودی راه‌اندازی می‌شود و فصل جدیدی برای تبادل کالا میان ایران و عراق محسوب می‌شود. به گفته نخست‌وزیر عراق این شهرک صنعتی زیرساخت‌های مشترکی میان ۲کشور دارد.

او همچنین گفت: رسانه‌های دشمن درخصوص روابط میان ایران و عراق ادعاهایی را به دروغ مطرح می‌کنند، اما ما نسبت مردم عراق با ایران را در عمل و به‌صورت عیان در راهپیمایی اربعین می‌بینیم. مردم عراق نشان دادند که چقدر به مردم ایران علاقه‌مند هستند. افکار عمومی از نظر ما همین مهمان‌نوازی مردم عراق از مردم ایران است.

شیاع السودانی گفت: محور مشترک برای وحدت و نزدیکی بیشتر میان ایران و عراق امام حسین و مجاهدات اوست.

منبع: همشهری آنلاین

509630