6 حقیقت درباره عشق که هر زوجی باید بداند

این نوع تفکر در رابطه تان به شما یادآوری می کند که دائماً تغییر خواهید کرد و با افراد مختلف در یک نفر آشنا خواهید شد. همانطور که چیزهای غیرمنتظره را در آغوش می گیرید، هم شما را سرپا نگه می دارد و هم سازگاری را تقویت می کند.
تصویر 6 حقیقت درباره عشق که هر زوجی باید بداند

به گزارش سایت خبری پرسون به نقل از وری ول مایند عاشق شدن آسان است. با این حال، ایجاد یک رابطه موفق که در آزمون زمان مقاومت کند، داستان متفاوتی است.

داشتن یک رابطه طولانی مدت یک شبه اتفاق نمی افتد. عشق یک احساس باورنکردنی است، اما باقی ماندن در این عشق یک تلاش روزانه است که به مرور زمان با ابزار مناسب و شریکی مشتاق آسان‌تر می‌شود.با بالا بردن سطح رابطه خود به صورت فردی رشد می کنید و در این فرآیند عمیق تر یکدیگر را دوست خواهید داشت.
عشق می تواند برای بسیاری از ما یک راز باشد.راه های بی نهایتی وجود دارد که می توانیم از شریک زندگی خود حمایت کنیم و از او مراقبت کنیم. در طول سال‌ها، چند نکته برای رابطه به موارد مورد علاقه تبدیل شده‌اند – نه تنها با زوج‌ها باید به به اشتراک گذاشت بلکه در زندگی شخصی‌ تان نیز باید آن ها را پرورش دهید.

در اینجا پنج نکته در مورد عشق وجود دارد که هر زوجی که به دنبال ایجاد پیوندی سالم، قوی و عاشقانه هستند باید بدانند.

رابطه شما با خودتان از همه مهمتر است

رابطه شما با خودتان از همه مهمتر است، زیرا نحوه رفتار شما با خود، همان رفتاری است که با دیگران از جمله شریک زندگی خود خواهید داشت.

وقتی بیش از حد با شریک زندگی خود در هم تنیده می شوید، دیدن او در خارج از محدوده رابطه چالش برانگیز می شود. اگر متوجه شده اید که خصلت های دوست داشتنی آنها اکنون آزاردهنده به نظر می رسند، ممکن است نشانه این باشد که به فضایی نیاز دارید. وقت گذاشتن بیش از حد با هم می تواند منجر به بدیهی گرفتن یکدیگر و نادیده گرفتن ماهیت شریک زندگی خود به عنوان یک فرد شود.

برانگیختن دوباره شور و اشتیاق در رابطه شما مستلزم یادآوری این نکته است که شریک زندگی شما یک دارایی نیست، بلکه یک تعهد روزانه است که هر دوی شما هر روز تصمیم می گیرید آن را قبول کنید. در حالی که دوست داشتن همراهی یکدیگر عالی است، زیبایی غیرقابل انکاری در نزدیک شدن به رابطه با اعتدال وجود دارد.

شریک زندگی خود را معتمد، بهترین دوست و متحد خود قرار دهید، اما فراموش نکنید که برای علایق شخصی، دوستی ها و علایق منحصر به فرد خود در خارج از رابطه نیز وقت بگذارید. دادن فضا به یکدیگر شما را به هم نزدیکتر می کند و باعث می شود چیزهای مشترک در رابطه مشترک شما مقدس تر و با ارزش تر به نظر برسند.

چگونه یک رابطه بر اساس وابستگی متقابل ایجاد کنیم

اجازه دادن به فضا بین شما و شریک زندگی‌تان چندین هدف کلیدی را دنبال می‌کند: تنظیم عاطفی، حفظ فردیت، ابراز اعتماد مشترک و محافظت دقیق از رابطه‌تان از غرق شدن در حضور مداوم همدیگر.


در طول زمان جدا از هم، فضایی را ایجاد کنید که بتوانید دوباره مانند قهرمان زندگی خود احساس کنید بیشتر از نقش هایی هستید که در جامعه بازی می کنید، چه شریک، دوست، عضو خانواده یا همکار. همانطور که دوست دارید عزیزانتان با شما رفتار کنند با خودتان مهربان باشید.

وقتی تنها هستید، در حالی که یک غذای راحت در خانه درست می‌کنید، لیست پخش مورد علاقه‌تان را روشن کنید، یا قبل از غروب، تیغه‌های خود را بیرون بیاورید و اسکیت کنید. از فعالیت ها و علایقی که شما را خوشحال می کند لذت ببرید.

عشق رمانتیک زیباست، اما عشق اجتماعی، خانوادگی، عشق به خود و عشق افلاطونی هم زیباست. این ارتباطات می تواند به اندازه آنچه با شریک زندگی تان دارید، احساس رضایت و هیجان داشته باشد. با اعطای فضای مورد نیاز به خود، برای پذیرش ارتباطات چندوجهی که زندگی شما را غنی می کند، مجهزتر می شوید.

همانطور که به تنهایی متمایل می شوید و از شریک زندگی خود به عنوان همه چیز خود دیدن می کنید، تمام چیزهای جادویی که با خود و افرادی که زندگی شما را تشکیل می دهند به یاد می آورید. جدا کردن فضا به هدیه ای برای مشاهده تبدیل می شود، بنابراین می توانید شریک زندگی خود را ببینید که چه کسی هستند و این به شما کمک می کند تا خیلی بیشتر از او قدردانی کنید.

کنجکاوی رابطه شما را هیجان انگیزتر می کند

برخی از بهترین بخش‌های عشق، لحظات 3 صبح است که می‌توانید خاطرات کودکی، علایق خاص و درونی‌ترین افکار خود را به اشتراک بگذارید که باعث می‌شود که شریک زندگی شما به کامل بودن وجود شما دسترسی پیدا کند. چنین گشودگی به هر دوی شما اجازه می‌دهد تا یکدیگر را در بدترین و معتبرترین شکل تجربه کنید.

ممکن است فکر کنید که هر گوشه و کنار همسرتان را دیده اید. درک باورهایی که اعمال آنها را شکل می دهد، جوامعی که به سمت آنها گرایش دارند و دلایلی که در پس انتخاب های زندگی آنها وجود دارد. با این حال، همیشه جنبه هایی وجود خواهد داشت که یک راز باقی می ماند. مهم نیست چقدر به اشتراک می گذارید، رشد و تکامل ثابت است و به طور مداوم لایه های جدیدی از شخصیت و دیدگاه های شما را آشکار می کند.

این معمای ذاتی در همه روابط وجود دارد و بسیار مهم است که کنجکاو باقی بمانیم تا بتوانیم این مناطق کشف نشده را با هم کشف کنیم. از این تصور که کاملاً همدیگر را فهمیده اید، خودداری کنید. در عوض، ناشناخته ها را در آغوش بگیرید و از آن احساس برای علاقه مند ماندن و باز بودن برای شریک زندگی خود استفاده کنید. پرورش این حس هیجان غیرقابل پیش بینی شما را از بدیهی گرفتن یکدیگر محافظت می کند.

این نوع تفکر در رابطه تان به شما یادآوری می کند که دائماً تغییر خواهید کرد و با افراد مختلف در یک نفر آشنا خواهید شد. همانطور که چیزهای غیرمنتظره را در آغوش می گیرید، هم شما را سرپا نگه می دارد و هم سازگاری را تقویت می کند.

زوج های سالم کنجکاوی سیری ناپذیری نسبت به یکدیگر دارند، دائماً سؤال می پرسند و در مورد یکدیگر بیشتر یاد می گیرند. این ماهیت کنجکاوی به دنبال کردن اختلافات با درک به جای تدافعی بودن گسترش می یابد.

کنجکاوی به شما کمک می‌کند عنصر غیرقابل پیش‌بینی را به پویایی معرفی کنید، و باعث می‌شود ارتباط دوباره تازه و هیجان‌انگیز شود. کنجکاوی رابطه را پر جنب و جوش نگه می دارد زیرا می تواند به کاوش در فعالیت ها، دیدگاه ها و سرگرمی های جدید کمک کند.

در مکالمات روزانه خود، تازگی را در آغوش بگیرید، خواه یادآور خاطرات اولین کتاب دوران کودکی باشد که آنها دوست داشتند یا بحث در مورد آخرین بینش های پادکست علمی که نمی توانید از گوش دادن به آن خودداری کنید.

کنجکاوی تضمین می کند که در فضای واقعی بین شما و شریک زندگی تان سرمایه گذاری کنید. با پرورش حس همیشگی شگفتی، رابطه شما شکوفا و شکوفا می شود و جرقه را زنده نگه می دارد.

از درگیری نترسید اما از دعواهای خود درس بگیرید

در هر رابطه ای، اختلاف نظر اجتناب ناپذیر است. با وجود بهترین نیت ها و ارزش های مشترک، لازم است به خاطر داشته باشید که هر دوی شما افراد متمایز با تربیت و دیدگاه های منحصر به فرد هستید. در گرماگرم رابطه، احساس سوء تفاهم، انتقاد و ناراحتی از یکدیگر ممکن است پیش بیاید.

در زمان خشم، مهم است که پاسخ فیزیولوژیکی ایجاد شده توسط سیستم عصبی را بشناسیم. پاسخ مبارزه وارد عمل می شود که منجر به رفتارهایی مانند فریاد زدن، گوشه گیری، خاموش شدن، یا تلاش برای راضی کردن دیگران برای مقابله می شود.

همچنین ممکن است از طریق حالت تدافعی، سنگ اندازی، انتقاد یا تحقیر قرار بگیرید. شناسایی سبک تعارض خود از قبل مفید است، زیرا به شما امکان می دهد سرعت خود را کاهش دهید و با دقت بیشتری به درگیری ها نزدیک شوید.

یک رابطه خوب در توانایی شما برای مذاکره با اختلافات و مدیریت دلسوزانه تعارضات نهفته است. پرداختن به نگرانی‌ها به طور آشکار ضروری است، زیرا نگرانی‌های ناگفته می‌توانند حس عدم اصالت را تقویت کنند و در ارتباط شما شکاف ایجاد کنند. هرچه کمتر به اشتراک بگذارید، فاصله عاطفی بیشتر می شود تا زمانی که ممکن است احساسات خود را درونی کنید و به رفتارهای اعتراضی ناسالم متوسل شوید.

بعلاوه، واکنش آنها به درخواست شما برای نیازهای برآورده نشده یا ناامیدی، چیزهای زیادی در مورد نوع آدمی که هستند به شما می گوید. بنابراین، نیازها، مرزها و انتظارات ناگفته خود را بدون هیچ ترسی به اشتراک بگذارید.
در پایان یک دعوای ضربتی،با عذرخواهی کافی نیست. اگر می خواهید در تعهد طولانی مدت با آنها باشید، یادگیری نحوه پاسخ دادن و واکنش، یک مهارت است. به همین دلیل است که تلاش برای تعمیر و اثبات اینکه می‌خواهید نحوه برقراری ارتباط خود را بهبود ببخشید کار بزرگی است.

بحث را پردازش کنید، احساسات خود را بیان کنید، طرف های آنها را تأیید کنید، مسئولیت پذیر باشید و قول دهید دفعه بعد بیشتر بفهمید. شما آن را به طور کامل انجام نخواهید داد، اما همیشه سعی خواهید کرد بهتر انجام دهید و این همان چیزی است که اهمیت دارد.

با درگیر شدن در روند تعمیر، تمرکز خود را به سمت دوست داشتن و احترام گذاشتن به یکدیگر هدایت می کنید و از نیاز به پیروزی در بحث ها فراتر می روید. اگر درگیری‌های شما حول موضوعات سطحی می‌چرخد، تصحیح رفتار به شما کمک می‌کند تا با دقت به کشف ریشه واقعی مشکلات بپردازید.

معنی سازگاری واقعی را بدانید

گاهی زوج هایی که علیرغم داشتن یک ارتباط بیرونی قوی، تلاش می کنند تا واقعاً به یکدیگر نزدیک شوند. این گسست درونی اغلب از فقدان اساسی سازگاری ناشی می شود - فقدان ارتباط عاطفی که برای دوام یک رابطه ضروری است.

برای کنکاش در مفهوم سازگاری، بیایید با بررسی ریشه شناسی کلمه شروع کنیم. "سازگاری" ریشه های خود را در کلمه لاتین compati پیدا می کند که به " رنج کشیدن با " ترجمه می شود.

در اینجا، کلمه رنج را به معنای ظرفیت دوست داشتن کسی در تاریک ترین لحظاتش و همچنان قادر بودن به دیدن صادقانه و واضح او می دانیم. آنها یک شی درخشان برای فرافکنی عشق شما نیستند، بلکه در عوض یک شخص واقعی با کمبودهای خاص خود هستند.

سازگاری واقعی فراتر از به اشتراک گذاشتن اهداف مشابه، ارزش های مشترک و داشتن خانواده هایی است که با هم کنار می آیند. شما می توانید آن شباهت ها را با اکثر مردم داشته باشید. سازگاری انتخابی آگاهانه و با چشمان گشاد برای کار کردن با یکدیگر و ایستادن در کنار یکدیگر در ضخامت و نازک بودن است.

این نوع سازگاری در لحظاتی وجود دارد که آنها نمی توانند چیزی به شما ارائه دهند زیرا در پایین ترین حد خود هستند. با این حال عشق آنها همه چیز است پس همه را قبول می کنید - مشکلات، ناامنی ها، دردهای فزاینده، و فراز و نشیب های اجتناب ناپذیر یک رابطه، زیرا شما او را به شدت می خواهید.

تصمیم به عشق ورزیدن، نه اینکه فقط عاشق شریک زندگی خود شوید، یک تعهد قدرتمند برای آرزو کردن است. چنین ارتباطی به ندرت یافت می شود و هنگامی که کشف شد، پایه ای برای واقعی ترین روابط می شود.

سازگاری با شریک زندگی خود به این معنی است که انتخاب کنید تا ستون حمایت او باشید و بدانید که پشت آن انتخاب چیست . این سطح از عشق بی قید و شرط شامل نشان دادن شفقت، انعطاف پذیری و ستایش است که می تواند در مراحل مختلف و تحولات رابطه منعکس شود. شما تصمیم می گیرید در بیماری و سلامت از یکدیگر حمایت کنید.

سازگاری واقعی احساس امنیت عمیقی است که می توانید از آن یک زندگی را بسازید.

روابط سالم می تواند محرک باشد

در دنیای روابط، دانستن سبک دلبستگی به یک دانش رایج تبدیل شده است. چه خود را به عنوان فردی ایمن، مضطرب، اجتنابی تشخیص دهید، نظریه دلبستگی بینش های ارزشمندی را برای ایجاد ارتباطات سالم و متعادل ارائه می دهد.

با این حال، آنچه واقعاً افراد را مجذوب خود می‌کند، مفهوم سبک دلبستگی ایمن است، که در آن دوستان اجتنابی و مضطرب می‌توانند در بزرگسالی دلبستگی ایمن ایجاد کنند.

دلبستگی ایمن به دست آمده را می توان از طریق رویکردهای مختلف مانند درمان پرورش داد. این فرآیند به شما قدرت می‌دهد تا حس کامل بودن را در درون خود کشف کنید و با دیگران برای تجربیات جدید هماهنگ شوید.

متأسفانه، سبک‌های دلبستگی ایمن گاهی اوقات می‌توانند اشتباه درک شوند و دست کم گرفته شوند. داشتن سبک دلبستگی ایمن اغلب با ویژگی هایی مانند پاسخگویی، در دسترس بودن و قابل پیش بینی بودن همراه است.

این منجر به این تصور ناقص می شود که روابط ایمن ممکن است فاقد اشتیاق باشد، زیرا روابط اجتنابی و مضطرب تمایل به احساس هیجان دارند، زیرا نوسان می تواند برای سیستم عصبی بسیار بی نظم باشد.

برخلاف تصور رایج، قرار گرفتن در یک رابطه امن می تواند فوق العاده دگرگون کننده باشد. شریک زندگی شما به یک کاتالیزور برای کشف خود تبدیل می شود و لایه های درمانی را آشکار می کند که هنوز نیاز به توجه و رشد دارند.

اگر قبلاً در روابط سمی بوده اید، یک رابطه ایمن می تواند به ویژه چالش برانگیز باشد زیرا یاد می گیرید چگونه بجنگید و نیازهای خود را بیان کنید. اما خبر خوب این است که شریک زندگی شما می تواند فضای امنی باشد زیرا شما الگوهای سالم تری پیدا می کنید.

این رابطه به عنوان آینه ای قدرتمند عمل می کند که هم نقاط قوت و هم مناطقی که نیاز به بهبود دارند را منعکس می کند.

منبع: سلامت نیوز

505801