تهدید به قتل وکیل دادگستری در پی پیگیری یک پرونده جنایی

«رسول کوهپایه زاده»،وکیل دادگستری از تهدید به قتل خود در پی پیگیری پرونده «جعفر آقایی» خبر داد و از دادستانی تهران خواستار اتخاذ تدابیر امنیتی و حفاظتی شد.

تصویر تهدید به قتل وکیل دادگستری در پی پیگیری یک پرونده جنایی

به گزارش سایت خبری پرسون، رسول کوهپایه زاده وکیل دادگستری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قتل محمودرضا جعفر آقایی، گفت: این وکیل شاهرودی بامداد عاشورا مقابل دیدگان همسر و فرزند خردسالش در شاهرود به ضرب گلوله به قتل رسید و بنده به عنوان وکیل اولیای دم به اطلاع می‌رسانم؛ حسب اقارید صریح افرادی که در عملیات اجرای قتل نقش داشتند پدر موکل سابق با اجیر کردن اشخاصی دستور قتل مرحوم را صادر کرده است و این جنایت طی یک نقشه از قبل طراحی شده صورت گرفته است.

وی افزود: دستگیر شدگان اقرار کرده‌اند که دستور دهنده قتل با بیان مشخصات و آدرس اینجانب دستور داده است پس از قتل مرحوم جعفرآقایی بنده را نیز به قتل برسانند. دستگیر شدگان صراحتاً اعلام کرده‌اند که دستور دهنده قتل مقرر کرده بود به تهران روید و فردی به نام رسول کوهپایه زاده، وکیل دادگستری را نیز به قتل رسانید که پس از آن، آنها را از پول بی نیاز سازد.

این وکیل دادگستری بیان داشت: همه این موضوعات در پرونده موجود است دستور دهنده قتل از صاحبان زر و زور بوده و شخص متنفذی است و اینک با قرار وثقه از دادسرای شاهرود آزاد است و اجیر شدگان که اساساً مرحوم را قبلاً ندیده و ما را هم نمی‌شناختند در بازداشت هستند.

وی با بیان اینکه عامل جنایت هم اکنون آزاد شده است و خطر حتمی و فوری سو قصد اینجانب وجود دارد لذا از دادستانی تهران استدعا دارم دستورات مقتضی جهت تدابیر امنیتی و حفاظتی را برای اینجانب به عنوان وکیل اولیای دم همکار مقتولمان را در نظر گیرد.

کوهپایه زاده خطر نشان کرد: انگیزه صدور قتل بر اساس مدارک و اسناد متقن در پرونده مفتوحه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران است. لذا با توجه به پیگیری خون به ناحق ریختن همکارامان و تهدیدات صریح قبلی و صحبت‌های متهمان مسئولیت سو قصد اینجانب متوجه عامرین قتل است که هویت آن آشکار و محرز است.

487226