امام جمعه کرج:

فرزندآوری تکلیف شرعی و دینی است

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: عده‌ای به بهانه‌های واهی همچون کمبود منابع، آذوقه و مایحتاج، محدود بودن پهنه زمین و کمبود مواد خوراکی و آشامیدنی معتقد بودند باید فرزندآوری را کنترل کرد.
تصویر فرزندآوری تکلیف شرعی و دینی است

به گزارش سایت خبری پرسون، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی درخطبه های نماز جمعه پنجم خرداد کرج با بیان اینکه اگر روند فرزندآوری کشور همینطور پیش برود، جمعیت کشور رو به پیری می‌رود، گفت: در بحث فرهنگ سازی و گفتمان‌سازی فرزند آوری، کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: فرزندآوری و جوانی جمعیت یک تکلیف دینی، شرعی و قانونی است. در سال‌های اخیر به عناوین مختلف از فرزندآوری جلوگیری شد که نتیجه آن پیری جمعیت و تبعات فرهنگی اجتماعی متعدد است که امروز شاهدش هستیم.

امام جمعه کرج با بیان اینکه عده‌ای به بهانه‌های واهی همچون کمبود منابع، آذوقه و مایحتاج، محدود بودن پهنه زمین و کمبود مواد خوراکی و آشامیدنی معتقد بودند باید فرزندآوری را کنترل کرد، فارغ از آن که خدای تعالی حکیم و روزی دهنده است؛ گفت: علت بسیاری از مشکلات تقسیم نادرست منابع، سوء مدیریت و برنامه ریزی و سیاست‌های نادرست است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به فرارسیدن سالروز افتتاح مجلس شورای اسلامی اول در سال ۵۹ اشاره و خاطرنشان کرد: مجلس به تعبیر امام(ره) در رأس امور است و دلیل آن این است که در چارچوب مقررات دین مردم در رأس امور هستند و در هیچ کشور دنیا مردم سالاری همانند جمهوری اسلامی ایران پیدا نمی‌شود و همه مسئولان بی‌واسطه و با واسطه منتخب مردم هستند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: به نمایندگان مجلس شورای اسلامی توصیه می‌شود در فرصت باقی مانده و تا پایان دوره، قوانین مهمی که کشور به آنها نیاز دارد را پیگیری و تصویب کنند.

وی باقدردانی از فعالیت‌های سه نماینده استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان درصورتی که تصمیم به حضور و فعالیت در دوره بعدی مجلس را دارند باید عملکرد خود را به طور دقیق در اختیار مردم برای تصمیم و انتخاب بهتر قرار دهند و مردم نیز وظیفه دارند شاخص ها و معیارهای یک نماینده را که لازمه پیشرفت و توسعه کشور است شناسایی و درست انتخاب کنند.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه باید فریاد خواهی و استقلال طلبی و استکبار ستیزی از تریبون مجلس شنیده شود، افزود: نماینده مجلس باید تمام دغدغه اش توجه به اولویت‌ها و مسائل اساسی کشور باشد.

آیت الله حسینی همدانی گفت: تصمیم گیری قوانین برای رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی و فراهم کردن زندگی راحت تر برای مردم و از بین بردن محرومیت‌ها و تحول در نظام اداری، همکاری بین سه قوه و توجه به خانواده‌های شهدا؛ از اولویت‌های نمایندگان است.

وی در پایان به لایحه دولت برای حجاب نیز اشاره و تاکید کرد: لوایحی که ارائه می‌شود و به تصویب می رسد باید نقش بازدارندگی قانونی داشته باشد.

487146