چگونه با استفاده از سرچ کنسول محتوای اثرگذار تولید کنیم؟

فرقی ندارد که شما درباره چه موضوعی محتوا تولید می‌کنید؛ هدف همیشه تولید محتوای اثرگذار است. منظور از یک محتوای اثرگذار، محتوایی است که ارزش افزوده‌ای را برای خوانندگان خود ایجاد کند، آن‌ها را به اشتراک‌گذاری محتوا ترغیب کند و در نهایت، ترافیک بیشتری را به وب سایت بیاورد.
تصویر چگونه با استفاده از سرچ کنسول محتوای اثرگذار تولید کنیم؟

به گزارش پرسون، ابزارهای مختلفی هستند که ممکن است به تولید محتوای اثرگذار کمک کنند، ولی از میان آن‌‌ها سرچ کنسول سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بر همین اساس در ادامه قصد داریم تا ضمن معرفی ابزار سرچ کنسول و امکانات ارزشمند آن، به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می‌توان به کمک سرچ کنسول یک محتوای تاثیرگذار تولید کرد؟ با ما همراه باشید.

سرچ کنسول در چه مواردی به ما کمک می‌کند؟

امروزه با توجه به رشد فناوری و حضور کسب و کارها در فضای آنلاین، سرچ کنسول یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌تواند در تحلیل و بررسی عملکرد وب سایت کمک‌کننده باشد.

در همین راستا، مجموعه آموزشی ژاکت آکادمی تصمیم گرفته تا با تکیه بر دانش اساتید شاخص حوزه دیجیتال مارکتینگ، در دوره‌ای جامع صفر تا صد نحوه کار با ابزار سرچ کنسول را آموزش دهد. با توجه به اینکه در این دوره آموزش‌ها به‌صورت تخصصی و عملی ارائه می‌شوند و هزینه شرکت در آن نیز مقرون به‌صرفه است، با گذراندن این دوره می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای به تولید محتوای باکیفیت بپردازید.

شما با استفاده از ابزار سرچ کنسول می‌توانید رفتار کاربران در صفحات سایت، محصولات، صفحات فرود، مقالات و دیگر صفحات مهم را بر اساس کلمات کلیدی با دقت بررسی کنید. با تجزیه و تحلیل صفحات و کلمات کلیدی اطلاعات بسیار مفیدی برای بهبود صفحات یا بکارگیری کلمات کلیدی جدید در این صفحات به شما می‌دهد؛ این موضوع نقش مهمی در تولید محتوای جذاب و کاربر پسند دارد؛ چرا که برای تولید محتوای اثرگذار، ابتدا باید متوجه شوید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و این افراد دقیقا به دنبال چه محتوا و چه کلمات کلیدی هستند.

به صورت جزیی‌تر، سرچ کنسول ابزاری است که می‌تواند شما را به این هدف برساند؛ زیرا

  • سرچ کنسول کلمات کلیدی‌ای که تعداد جستجوی بالایی داشته‌اند و منجر به جذب کاربران به وب سایت شما شده‌اند را نمایش می‌دهد. با بکار بردن این کلمات در عنوان، توضیحات و متن محتواهای خود می‌توانید احتمال دیده شدن آن‌ها را افزایش دهید.
  • به کمک سرچ کنسول می‌توانید متوجه شوید که کاربران از کدام یک از صفحات وب سایت شما بیشتر بازدید کرده‌اند و کدام یک در نظر آن‌‌ها محبوب‌تر بوده‌اند. به این ترتیب می‌توانید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و استراتژی‌های تولید محتوای خود را بر این اساس تنظیم کنید.
  • با توجه به رتبه کلمات کلیدی، میزان impression و همچنین میزان کلیک دریافتی از هر یک از صفحات وب سایت، پیدا کردن گپ کلمات کلیدی (keyword Gap) برای شما ساده‌تر می‌شود و می‌توانید بهترین کلمات را برای صفحات خود استفاده کنید.

علاوه بر این موارد، سرچ کنسول در تحلیل پارامترهای مربوط به سئو نیز می‌تواند شما را راهنمایی کند. مانند:

●تحلیل و بررسی جایگاه وب سایت در گوگل

سرچ کنسول با پیدا کردن خطاها و مشکلات سایت، به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را برطرف کنید. به‌عنوان مثال، شما به کمک سرچ کنسول می‌توانید متوجه شوید که کدام یک از صفحات سایت از طرف گوگل ایندکس شده‌اند و خطاهای موجود در صفحات ایندکس نشده را برطرف کنید.

●مشاهده آمار بازدیدکنندگان سایت

با توجه به آماری که سرچ کنسول نمایش می‌دهد، می‌توانید عملکرد وب سایت خود را بررسی کنید و آن را بهبود دهید. این موضوع راه را برای بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج گوگل نیز هموارتر می‌کند، زیرا با بهبود کیفیت یک سایت، تعداد بازدیدکنندگان آن افزایش پیدا می‌کند و در نهایت رتبه بالاتری از صفحات گوگل را به خود اختصاص می‌دهد.

●بررسی لینک‌های داخلی و خارجی

به کمک سرچ کنسول می‌توانید متوجه شوید که کدام لینک‌ها در صفحات وب سایت شما وجود دارند. علاوه‌بر این، می‌توانید صفحاتی که به وب سایت شما لینک زده‌اند را شناسایی کنید.

●ثبت کردن نقشه سایت در گوگل

برای آنکه گوگل بتواند با سرعت بیشتری صفحات یک وب سایت را بررسی کنند باید به نقشه آن دسترسی داشته باشد. شما به کمک سرچ کنسول می‌توانید نقشه سایت خود را در گوگل ثبت کنید و مطمئن شوید که تمام بخش‌های وب سایت به گوگل نشان داده می‌شوند.

●بررسی سرعت لود شدن صفحات سایت

سرچ کنسول به شما کمک می‌کند تا سرعت لود شدن صفحات وب سایت خود را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل، آن‌ها را شناسایی و برطرف کنید. موضوعی که در بهبود تجربه کاربری نقش به‌سزایی دارد.

با توجه به امکانات سرچ کنسول، شما برای آنکه بتوانید در حوزه سئو و تولید محتوا به فردی حرفه‌ای و متخصص تبدیل شوید باید بر نحوه کار کردن با این ابزار مسلط شوید. بنابراین مهم نیست که به‌تازگی کار تولید محتوا را شروع کرده‌اید یا سال‌هاست که در این زمینه فعالیت دارید؛ آموزش سرچ کنسول و تسلط بر آن موضوعی است که در هر صورت می‌تواند کیفیت محتوای شما را افزایش دهد.

سرچ کنسول چگونه در جهت بهبود محتوای سایت به ما کمک می‌کند؟

سرچ کنسول اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهد که استفاده از آن‌ها در بهبود کیفیت محتوا موثر است. از جمله

●نمایش نرخ کلیک و میزان نمایش سایت شما در گوگل به ازای هر کلمه کلیدی

شما می‌توانید با بررسی تعداد نمایش صفحات سایتتان در موتورهای جستجو برای هر کلمه کلیدی (ایمپرشن) و مقایسه آن‌ها با نرخ کلیک محتواها، متوجه شوید که کدام کلمات بیشتر جستجو شده‌اند. با بکار بردن آن کلمات در بخش‌های مختلف محتوای خود می‌توانید میزان تعامل کاربران با محتواهای خود را افزایش دهید و از این طریق ترافیک بیشتری را به وب سایت خود بیاورید.

●بررسی محتواهای باکیفیت

با شناسایی محتواهایی که نرخ تبدیل و بازدیدکننده زیادی دارند، می‌توانید با اضافه کردن کلمات کلیدی بیشتر به آن محتوا، میزان ورودی را افزایش دهید. از طرف دیگر با الگو برداری از کلیات این صفحه می‌توانید بقیه صفحات که رتبه کمتری دارند را هم بهبود دهید.

یکی دیگر از مواردی که منجر به افزایش کیفیت محتوای شما می‌شود، لینک دادن از این صفحه به صفحاتی است که رتبه خوبی ندارند و باعث بهبود قدرت صفحات جدید شویم.

به این ترتیب می‌توانید آن دسته از محتواهایی که ترافیک بیشتری به سایت شما آورده‌اند را شناسایی کنید و بر اساس اطلاعات به‌دست آمده سایر مطالب وب سایت را بهبود دهید.

●شناسایی کلمات کلیدی برای به‌روز رسانی محتواهای وب سایت

شما به کمک ابزار سرچ کنسول می‌توانید به آن دسته از کلمات کلیدی که کاربران برای ورود به سایت شما استفاده کرده‌اند دسترسی پیدا کنید. علاوه‌بر این، می‌توانید متوجه شوید که کدام گروه از کلمات کلیدی هستند که توسط کاربران سرچ می‌شوند ولی در مطالب وب سایت شما وجود ندارند. به این ترتیب می‌توانید به کلمات کلیدی بیشتری دسترسی پیدا کنید و به کمک آن‌ کلمات محتواهای خود را به‌روز کنید.

جمع بندی

برای تولیدکنندگان محتوا هیچ اتفاقی مهم‌تر از آن نیست که محتوای آن‌ها مورد پسند مخاطبانشان قرار بگیرد. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، استفاده از ابزار سرچ کنسول است که در این مطلب به‌طور کامل آن را معرفی کردیم. امیدواریم با یادگیری نحوه کار با این ابزار بتوانید محتوایی جذاب و اثرگذار تولید کنید.

487142