توصیه هلال احمر به زائران سرزمین وحی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت : امسال موسم حج در فصل گرم تابستان برگزار می‌شود و لازم است که زائران لباسهای نخی ورنگ روشن همراه خود داشته باشند.
تصویر توصیه هلال احمر به زائران سرزمین وحی

به گزارش پرسون، دکتر سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در برنامه مثبت سلامت سیما با اشاره به وظیفه اصلی مرکز پزشکی حج و زیارت که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کشور های زیارتی است، گفت: امسال87 هزار و 550 نفر زائر ایرانی و عوامل اجرایی به سرزمین وحی اعزام خواهند شد و سهم کادر درمان و بهداشت در حج امسال حدود 420 نفر است که در طول مدت حضور زائران در سرزمین وحی، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند.

مرعشی به ملزومات و وسایل ضروری که زائران باید به همراه داشته باشند اشاره کرد و افزود: افرادی که از عینک و سمعک استفاده می‌کنند حتما یک عدد اضافه همراه خود داشته باشند تا در طول این سفر معنوی با مشکلی مواجه نشوند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر افزود: امسال موسم حج در فصل گرم تابستان برگزار می‌شود و لازم است که زائران لباسهای نخی ورنگ روشن همراه خود داشته باشند و استفاده از مایعات، کلاه، کفش مناسب و لوازم ضروری خود را در حین این سفر فراموش نکنند.

مرعشی افزود: درمانگاه‌های هلال احمر در مکه و مدینه آمادگی کامل برای ارائه خدمات دارو و درمانی دارند و پزشکان هلال‌احمر در 65 هتل محل اسکان زائران برای ارائه خدمات لازم به حضور دارند.

گفتنی است؛ باتوجه به اینکه تعدادی از زائران ممکن ادارای بیماری‌های زمینه ای و مزمن باشند حتما دارو های مصرفی خود را 1.5 برابرحداقل مدت زمان حج هم راه خود داشته باشند.

منبع: تسنیم

486790