تشکر ویژه ابوالفضل پورعرب از رهبر انقلاب

ابوالفضل پورعرب با تاکید بر آشتی ملی گفت: خوشحالم که به لطف رهبری خانواده‌ها امروز خوشحال شدند.
تصویر تشکر ویژه ابوالفضل پورعرب از رهبر انقلاب

به گزارش پرسون، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، با بیان اینکه امروز نیازمند آشتی ملی هستیم، گفت: نباید اجازه داد از بیرون برای کشورمان تصمیم بگیرند، اینکه دیگران از کیلومترها خارج از ایران بخواهند برای ما تصمیم‌ بگیرند خوشایند نیست.

ابوالفضل پورعرب ،در حاشیه بازدید از خانه جشنواره چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر شامگاه یکشنبه - ۱۶ بهمن ۱۴۰۱- به درخواستش از رهبر معظم انقلاب در برنامه زنده تلویزیون برای عفو برخی از زندانیان حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: بسیار خوشحالم که این اتفاق افتاد و خانواده‌هایی به واسطه لطف ایشان خرسند شدند. امروز بدون تردید با اعلام خبر موافقت رهبری، بخشی از جامعه از این عفو به آرامش می‌رسد.

خوشحالم که به لطف رهبری خانواده‌ها امروز خوشحال شدند

پورعرب با اشاره به دو نکته ای که در برنامه شب یلدا در تلویزیون مطرح کرده بود، افزود: یکی از آن موارد مربوط به همین عفو عمومی بود که امروز اتفاق افتاد، اما نکته دیگری که مطرح کردم درباره آشتی ملی بود. در این شرایط که شیرینی عفو تعداد قابل توجهی از محکومان حوادث اخیر کام جامعه را شیرین کرده است خوب است مردم با مسئولان و مسئولان با مردم آشتی کنند تا بتوانیم به ساختن کشورمان فکر کنیم.

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت:‌با مشکلات فراوانی که کشورمان مثل جنگ تحمیلی هشت ساله، فشارهای سیاسی و تحریم و مسائل اقتصادی پشت سر گذاشته، نباید به گونه‌ای عمل کنیم که دشمنان سوء استفاده کنند چون تک تک شهدا و جانبازان به گردن ما حق دارند و باید دستاورد رشادت‌های آنها را حفظ کنیم.

پورعرب تاکید کرد: آشتی ملی موجب یکپارچگی و مانع دست‌درازی دشمنان به کشورمان می‌شود و سنگ‌اندازی‌ها کاهش خواهد یافت، ما هرچه داریم از وحدت و یکدلی مردم داریم. مردمی که در غم‌ها و شادی‌ها با هم بودیم، با هم زندگی کردیم اکنون هم باید دست به دست هم بدهیم و در مسیر آبادانی ایران عزیز با هم حرکت کنیم.

«خواهش من این است که به آشتی ملی بیشتر بیاندیشیم و در راه تحقق آن به جِدّ تلاش کنیم تا به امید خدا جامعه‌ای شاداب‌تر و بهتر از گذشته داشته باشیم»

پورعرب اظهار داشت:‌ هیج کس نباید در آتش هیجان‌های سیاسی ناخودآگاه بسوزد. نوجوانان این مرز و بوم باید دانشگاه بروند، درس بخوانند، رشد کنند و به آینده و بزرگ فکر کنند تا خودشان مملکت خودشان را بسازند نه اینکه از بیرون برای کشورمان تصمیمی گرفته شود.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: اینکه دیگران از کیلومترها خارج از ایران بخواهند برای ما تصمیم‌ بگیرند خوشایند نیست و با همان آشتی ملی نباید اجازه دهیم که این اتفاق بیافتد؛ ما به بیگانه نیازی نداریم چرا که خودمان مرد خودمان هستیم. مردان و زنان این مرز و بوم همه از جنس باران هستند.

منبع:ایرنا

461316