۶ میلیون ایرانی «بدون اینکه بدانند» تحت پوشش بیمه سلامت‌اند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه این سازمان سه دهک جامعه را بدون اینکه بدانند، بیمه کرده، گفت: بیمه‌شدگان بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هستند که بعد از بیمه‌شده پیامک دریافت کرده‌اند.
تصویر ۶ میلیون ایرانی «بدون اینکه بدانند» تحت پوشش بیمه سلامت‌اند

به گزارش پرسون، محمدمهدی ناصحی امروز در حاشیه نشست هم‌اندیشی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مدیرکل بیمه سلامت استان در رشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه کار بزرگ و مهمی در ساماندهی پوشش بیمه پایه در کشور انجام‌ شده است، اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت سه دهک جامعه را بدون اینکه بدانند، بیمه کرده است.

به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، افراد بیمه‌شده بیمه سلامت بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هستند که بعد از بیمه‌ شدن پیامک دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ارزیابی وسیعی سال آینده در دهک‌های بالاتر وجود دارد و افراد با پرداخت حداقل مبالغ می‌توانند یک‌ساله بیمه سلامت شود، افزود: این خدمتی ارزشمند توسط نظام در حمایت مالی و بیمه‌ای از مردم بسیار ارزشمند است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به تشکیل صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در سال جاری گفت: امسال پنج هزار میلیارد تومان جهت حفاظت بیمه‌شدگان به این صندوق تخصیص‌ یافته است.

ناصحی با اشاره به چتر حمایتی بیمه سلامت از بسیاری از بیماری‌ها بیان کرد: بیماری‌های دارای هزینه‌های بسیار بالا ازجمله سرطان‌ها، بیماری‌های مغز و اعصاب، متابولیک، بیماری‌های مربوط به عروق خونی و قلبی و اُتیسم از خدمات صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۷ بیماری در سامانه صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج به طور کامل بارگذاری شده، گفت: ۴۴ بیماری نیز در حال بارگذاری در سامانه صندوق است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اعلام اینکه ۱۰۷ بیماری تحت پوشش صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرار دارد، تصریح کرد: افراد در این گروه از بیماری‌ها می‌توانند با مراجعه به معاونت درمان دانشگاه و یا بیمه سلامت شهرستان‌ها با ارائه مدارک لازم هزینه‌های مربوطه را دریافت کنند.

ناصحی با ارزیابی مثبت عملکرد صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج گیلان بیان کرد: پرداخت هزینه‌های مربوط به این بیماران در این استان نسبت به سایر استان‌ها بیشتر بوده و تاکنون از پرونده بارگذاری شده با ۲ میلیارد و ۷۲۸ میلیون تومان «هزینه مازاد»، نصف آن پرداخت شده است و همچنان نیز این پرداختی‌ها ادامه دارد.

459357