جایگاه آموزشی آبادان در استان خوزستان از بین 40 منطقه 35 است

مدیر آموزش وپرورش شهرستان آبادان گفت: جایگاه آموزش پرورش شاخصی است که با توجه به نمرات دانش آموزان پایه 12 تعیین می‌شود و نمرات دیگر پایه ها تاثیری در این شاخص ندارد. همچنین با توجه به تعداد بازنشسته‌ها و انتقالی درسال آینده به ۶۰۰ معلم نیاز داریم و این مشکل در آبادان بسیار جدی است.
تصویر جایگاه آموزشی آبادان در استان خوزستان از بین 40 منطقه 35 است

به گزارش پرسون، علی موسوی در نشست خبری که در محل اداره آموزش و پرورش آبادان برگزار شد، اظهار داشت: جایگاه آموزشی آبادان در استان خوزستان از بین 40 منطقه 35 است که متاسفانه عدد خوبی نیست.

وی افزود: جایگاه آموزش پرورش شاخصی است که با توجه به نمرات دانش آموزان پایه 12 تعیین می‌شود و نمرات دیگر پایه ها تاثیری در این شاخص ندارد.

مدیر آموزش و پرورش آبادان افزود: باید کاری متفاوت و جهادی انجام داد و با استفاده از ظرفیت های مختلف از‌جمله رسانه از حداکثر توانایی ممکن استفاده کرد تا جایگاه و رتبه آموزشی آبادان ارتقاء پیدا کند.

وی گفت: از مولفین کتب مقطع ابتدایی دعوت کردیم تا به آبادان بیایند و با برگزاری‌ دوره‌های آموزشی برای معلم ها دانش و توانایی علمی این قشر بیشتر شود تا بتوانیم توانمندی های نیروی انسانی را در حوزه آموزش مقطع ابتدایی بیشتر کنیم.

موسوی با بیان اینکه این دوره آموزشی انتهای هفته جای آغاز می‌شود، بیان کرد: اولین روز این دوره چهارشنبه هفته جاری است و برنامه های آموزشی تا روز جمعه ادامه پیدا می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش آبادان با اشاره به برگزاری مسابقات دانش آموزی فوتبال در آبادان، اظهار کرد: این مسابقات با حضور تیم هایی از همه استان های کشور به جز قم، گیلان و خراسان شمالی آغاز می‌شود و همچنین تیم های عراق و برزیل نیز در این رقابت ها حضور پیدا می‌کنند.

وی ورزش را یک موضوع فرهنگی دانست و افزود: محل اقامت دانش آموزان در اردوگاه میثاق آبادان در نظر گرفته شده و در طول مدت اقامت این دانش آموزان برنامه های فرهنگی در این اردوگاه برگزار می‌شود. این مسابقات با حضور دانش آموزان مقطع متوسطه دوم و سنین 14 تا 18 سال برگزار می‌شود.

موسوی با اشاره تعمیر و تجهیز مدارس آبادان، بیان کرد: در صحبتی که با مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان داشتیم قرار شد تا 80 مدرسه آبادان تعمیر و تجهیز شود و هم به مدارسی که نیاز به تجهیزات دارند و هم مدارسی که به تعمیرات نیاز دارند رسیدگی شود.

وی در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه موضوع تعداد معلمان که سال‌های گذشته جزء مشکلات آموزش و پرورش آبادان بوده اکنون در چه شرایطی است، گفت: امسال با مشکل خاصی مواجه نیستیم اما با توجه به تعداد بازنشسته ها، انتقالی و موارد این چنینی سال آینده به 600 معلم نیاز داریم و این مشکل در آبادان بسیار جدی است.

موسوی افزود: فقط در بخش مدیران مدارس ابتدایی 20 نفر باز نشسته می‌شوند و در بخش معلمان مقطع ابتدایی نیز 15 بازنشسته داریم که در مجموع در بخش ابتدایی برای سال آینده به 35 نفر نیروی جدید نیاز داریم، در دیگر مقاطع نیز چنین شرایطی وجود دارد.

منبع:تسنیم

458780