حسین الله کرم:

کمپین «وکالت می‌دهم» ادامه پروژه شکست‌خورده سوریه‌سازی در ایران است

دومین برنامه جام انقلاب با سردبیری مصطفی صادقی و تهیه کنندگی فریدون ماهر از رادیو انقلاب پخش شد. در این برنامه به شبهات و سئوالات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی درباره پیروزی انقلاب اسلامی پاسخ داده می شود. موضوع برنامه امروز یکشنبه دوم بهمن ماه پاسخ به کمپین «من وکالت می‌دهم» بود.
تصویر کمپین «وکالت می‌دهم» ادامه پروژه شکست‌خورده سوریه‌سازی در ایران است

به گزارش سایت خبری پرسون، حسین الله کرم مهمان تلفنی برنامه جام انقلاب بود و درباره ماهیت کمپین «من وکالت می‌دهم» گفت: برای ابعاد این مسئله نخست باید به این سئوالات پاسخ داد که «وکالت به چه کسی داده می شود؟» و «چرا؟». معتقدم دشمنان با راه اندازی اغتشاشات اخیر دنبال سوریه‌سازی در ایران بودند اما وقتی ما موشک نقطه زن و هایپر سونیک علیه مواضع ضدانقلاب در کردستان عراق به کار بردیم، عملا اجرای پروژه سوریه‌سازی در ایران شکست خورد چون آمریکایی ها نتوانستند از ضدانقلاب حمایت کنند.

وی با بیان اینکه موضوع وکالت دادن اصلا جایگاهی ندارد، افزود: عوامل پشت این کمپین می خواهند پروژه سوریه سازی در ایران را به شکلی ادامه دهند و نگذارند این پروژه بمیرد. از این رو می بینیم که رسانه های معاند به طور مشخص ایران اینترنشنال و من‌وتو خیلی به این مسئله می پردازند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه مردم ایران دیگر به دوره‌های منسوخ شده به ویژه دوره پهلوی بر نمی‌گردند، اظهار کرد: اگر افرادی مثل علی کریمی، حمید فرخ‌نژاد، احسان کرمی، نازنین بنیادی، گلشیفته فراهانی و حامد اسماعیلیون و شیرین عبادی از کمپین «من وکالت می دهم» حمایت کردند اما آنها در مقابل گروه قوی تری قرار دارند که این گروه دوم مخالف وکالت دادن هستند. مولوی عبدالحمید، علی افشاری، رضوی فقیه و فاطمه حقیقت جو و کومله از جمله مخالفان جدی کمپین یادشده هستند.

وی افزود: همان طور که جنگ پرچم های گروه های ضدانقلاب را در برلین دیدیم امروز شاهد شورش یک گروه معاند مقابل سایر گروه های ضدانقلاب هستیم.

این استاد دانشگاه درباره چرایی طراحی پروژه سوریه سازی توسط ضدانقلاب در ایران بیان کرد: آمریکایی ها افزایش قدرت ایران را مشاهده می کنند و می بیند ایران به زودی چهارراه جهان تبدیل خواهد شد بنابراین می خواهند در قالب پروژه سوریه سازی این بازی را به هم بزنند اما ایران با موشک هایپرسونیک نشان داد اصلا اجرای این پروژه در ایران امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به شکل گیری گروه های تروریستی همچون داعش و النصره در سوریه با حمایت عربستان و صهیونیست ها افزود: آمریکایی ها با عوامل خود در منطقه می خواستند جریان مقاومت را در منطقه بزنند اما در نهایت موفق نشدند. آنها می ترسند در جنگ با ایران تمام منطقه نفتی از ریاض تا امارات مورد حمله قرار بگیرد بنابراین سراغ پلن «بی» یعنی «سوریه سازی در ایران» رفتند تا از طریق همین گروه های ضدانقلاب، جنگ داخلی در ایران راه بیاندازند.

الله کرم یادآور شد: با تدبیر مقام معظم رهبری پروژه آمریکایی ها عملی نشد چون ایشان اجازه ندادند که بسیجی ها، پاسداران و نیروهای امنیتی در برخورد با اغتشاشگران سلاح داشته باشند. ما در تهران حدود 7 شهید و در کل ایران بیش از 80 شهید دادیم؛ حال آنکه در تهران از ضدانقلاب حتی یک نفر هم کشته نشد.

وی افزود: ما در پازل آنها بازی نکردیم بنابراین اجازه اجرای سوریه سازی در ایران را به آنها ندادیم و این پروژه شکست خورد اما جریان ضدانقلاب همچنان به خیال خام خود می خواست رهبر ضد انقلاب را مشخص کند اما همین مسئله موجب دعوای شدید میان آنها شد چون گروه های تجزیه طلب به هیچ عنوان با گروه های برانداز کنار نمی آیند چون اختلافات عمیقی دارند.

458567