راه حل هایی برای پاک کردن شیشه یخ زده ماشین

رانندگان در روز‌های سرد زمستانی و یخبندان در بسیاری مناطق با یخ زدگی شیشه جلوی ماشین مواجه می‌شوند. یک مرد ترفند مبتکرانه خود را برای جلوگیری از تشکیل یخ روی شیشه جلوی اتومبیلش به اشتراک گذاشت که هیچ هزینه‌ای هم ندارد.
تصویر راه حل هایی برای پاک کردن شیشه یخ زده ماشین

به گزارش پرسون،رانندگان در روزهای سرد زمستانی و یخبندان در بسیاری مناطق با یخ زدگی شیشه جلوی ماشین مواجه می شوند. یک مرد ترفند مبتکرانه خود را برای جلوگیری از تشکیل یخ روی شیشه جلوی اتومبیلش را به اشتراک گذاشت که هیچ هزینه ای هم ندارد.

تریستان والتون از بیرمنگام روش خود را با عنوان «روش سریع برطرف کردن یخ زدگی که بعدا بابتش از من تشکر می کنید» نشان داد. ترفند او قرار دادن یک تکه مقوا بر روی شیشه جلو بعد از پارک کردن ماشین است. پس از بارش برف و یخ زدن شیشه جلو، مقوا زیر یخ زدگی می ماند. سپس تریستان مقوا را بلند می کند و شیشه زیر آن شفاف و بدون یخ زدگی ظاهر می شود. با این روش تمام زمانی که صرف تراشیدن یخ می کردید، صرفه جویی می شود.

ظاهرا رانندگان بسیاری علاقه مند به یادگیری در مورد این ترفند بودند و این ویدیو بیش از دو میلیون بازدید داشت. بسیاری از نتایج تحت تأثیر قرار گرفتند و یکی از کاربران اظهار داشت که این ترفند هوشمندانه است و به ذهن او خطور نکرده بود. عده دیگری از مخاطبان ویدیوی او، بدبین بودند و برخی خاطرنشان کردند که اگر مقوا خیس شود و روی آن یخ بزند، برداشتن مقوا از تراشیدن پنجره سخت تر خواهد بود.

برخی کاربران این تکنیک را ضمانت کردند و یکی از آنها گفت که ۲۰ سال از این روش استفاده می کند و هرگز به مشکلی بر نخورده است.

در حالی که ریختن آب جوش روی شیشه جلو می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به ترک خوردن آن شود، می توان از آب گرم برای آب کردن یخ به روشی هوشمندانه استفاده کرد که به چیزی بیش از یک کیسه پلاستیکی نیاز ندارد. ابتدا یک کیسه زیپ‌دار را با آب گرم پر کرده و سپس آن را روی شیشه جلو بکشید تا یخ به سرعت و بدون هیچ خطری آب شود.

پدری ترفندی که از دخترش یاد گرفته بود را به اشتراک گذاشت. استوارت میلانوویچ می‌گوید: «باورم نمی‌شود پس از ۴۰ سال تراشید یخ، این را از دخترم یاد گرفتم.»

او سپس یک کیسه زیپ پلاستیکی پر از آب گرم روی شیشه جلوی یخ زده ماشینش می کشد. راننده خوشحال از کیسه آب گرم برای تمام شیشه های ماشینش استفاده می کند و تاکید می کند که بسیار راحت است.

یک راننده انگلیسی باهوش دیگر به نام دانیل هریس در سال ۲۰۱۹ ویدئویی از این روش را به اشتراک گذاشت و به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و بیش از دو میلیون بازدید داشت.

یک مادر به نام آنجلا هیکلینگ ترفند جالب دیگری را آموزش داد. او ظرف یک اسپری لکه‌بر را که یک برس دارد را پر از آب گرم کرد و سطح شیشه یخ زده را با آن پاک کرد. در ویدئویی که او در فیس بوک به اشتراک گذاشت، برس بر روی شیشه جلو اتومبیل به آرامی در عرض چند ثانیه یخ را آب کرد.

کارشناسان همچنین فهرستی از ترفندهای ساده و رایگان را برای جلوگیری از یخ زدن شیشه خودرو توصیه کرده اند.
واضح است که اگر ماشین خود را در هنگام طلوع خورشید رو به شرق پارک کنید، برخورد پرتوهای خورشید پس از طلوع به شیشه جلوی خودرو، اغلب نیازی به استفاده از هر ترفندی را برطرف می کند.

یکی دیگر از ترفندهای هوشمندانه، اسپری کردن مخلوط آب و سرکه روی شیشه جلو است. این محلول اگر قبل از یخ زدگی استفاده شود می تواند به عنوان یک پوشش محافظ برای شیشه ماشین عمل کند. این ضد یخ خانگی را می توان با استفاده از سه واحد سرکه به اضافه یک واحد آب در یک بطری اسپری درست کرد.

و در نهایت، روشی مشابه با روکش مقوایی، قرار دادن ملحفه روی شیشه می تواند به جلوگیری از تشکیل یخ کمک کند.

منبع:تابناک

443587