برگزاری مراسم بازگشایی مدارس با حضور رئیس‌جمهور

وزیر آموزش و پرورش گفت: زنگ آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس، روز شنبه دوم مهر با حضور سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور نواخته می‌شود.
تصویر برگزاری مراسم بازگشایی مدارس با حضور رئیس‌جمهور

به گزارش پرسون، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری جشن بازگشایی مدارس اظهار کرد: سه مراسم جشن غنچه‌ها برای دانش‌آموزان پیش از دبستان، جشن شکوفه‌ها برای دانش‌آموزان اول ابتدایی و بازگشایی اصلی با حضور رئیس جمهوری به احتمال زیاد در استان تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال دانش‌آموزان و پیش‌دبستانی‌ها حدود ۱۶ میلیون نفر هستند که از این میان، بیش از یک میلیون نفر آنها دانش‌آموزان اول ابتدایی هستند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: روز گذشته در جلسه ستاد طرح مهر، زمان برگزاری جشن شکوفه‌ها ۳۱ شهریور و جشن بازگشایی مدارس روز دوم مهر تعیین شد.

نوری افزود: جشن شکوفه‌ها برای بیش از یک میلیون دانش آموز ابتدایی است و برای این عزیزان مراسم در همه مدارس استان‌ها و شهرستان‌ها در حدود ۷۲۶ منطقه آموزشی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با زنگ بازگشایی مدارس، زنگ ایثار و مقاومت هم به مناسبت هفته دفاع مقدس نواخته می‌شود.

بنا بر این گزارش، کلاس‌های درس امسال پس از ۲ سال تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری برگزار می‌شود. وزیر آموزش و پرورش دوم شهریور گفته بود که کلاس‌های دانش‌آموزان قطعا از اول مهر حضوری برگزار می‌شود.

417664