آرزوی سینمایی شهاب حسینی

شهاب حسینی در آخرین گفتگویی که با بنیاد سینمایی فارابی در مراسمی با عنوان «سینماتکیه» انجام داده است، از آرزوی سینمایی‌اش پرده برداشت.


تصویر آرزوی سینمایی شهاب حسینی

به گزارش پرسون، برگزاری مراسم محفل عاشورایی سینمای ایران با عنوان «سینماتکیه»، بهانه‌ای شده تا بنیاد سینمایی فارابی به‌واسطه نقش‌آفرینی و حضور سیدشهاب حسینی در آثار عاشورایی، چون «من و زیبا» و «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» با او به گفت‌وگوی متفاوتی بنشیند.

شهاب حسینی در سینماتکیه که به مناسبت دهه محرم تهیه شده است یکی از بزرگ‌ترین حسرت‌های زندگی‌اش را اینگونه مطرح می‌کند: یکی از بزرگ‌ترین حسرت‌هام اینه که احساس می‌کنم هر کدام از ادیان دیگر اگر شخصیتی مثل امام حسین (ع) در تاریخ خودشون داشتن، تا الان بیش از صد‌ها اثر ازش ساخته شده بود که بیانگر شکوه آن اتفاقی که در آن روز افتاده برای جهانیان باشد.

ما متولی هستیم به عنوان کشور‌هایی که امام حسین (ع) برامون جزو بافت اصلی زندگیمون هست، هنوز آن کاری که شایسته مقام و شان ایشان باشه، به نظرم هنوز نتونستیم انجام بدیم.

وقتی فیلم مصائب مسیح مل گیبسون را دیدم، واقعا به پهنای صورت برای مصائبی که بر حضرت مسیح رفته اشک ریختم و آرزو کردم که‌ای کاش یک فیلم و یک اثری با همچین قدرتی درباره عاشورا ساخته می‌شود.

آرزومند بازی در نقش حر بن یزید ریاحی هستم، تبدیل اشقیا به اولیا امید بخش است، عاشق بازنمایی افکار امام حسین (ع) هستم. عاشورا غفلت‌های مغفول مانده بسیار دارد.

به هر عنوانی که بتونم خدمتی انجام بدم و لایق باشم برای آقا امام حسین (ع) دلم می‌خواهد هرکاری از دستم بربیاد انجام بدم...

منبع: فارس

417392