کاهش بستری‌های کرونایی در ۲۴ استان

تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در ۲۴ استان کشور کاهش یافته است و در هفته سوم مردادماه، ۱۰۴۱ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شده‌اند.
تصویر کاهش بستری‌های کرونایی در ۲۴ استان

به گزارش پرسون، با فروکش نسبی موج هفتم کرونا در کشور روند هفتگی موارد بستری مبتلا به کرونا در کشور کاهش یافته است. در هفته دوم مرداد 10 هزار و 634 بیمار با تست مثبت کرونا در بیمارستان‌های کشور بستری شده بودند اما در هفته سوم مردادماه، 7882 بیمار در بیمارستان‌های کشور بستری شده‌اند.

تعداد موارد فوتی کرونایی افزایش یافته است و از 341 نفر در هفته قبل به 454 نفر در هفته سوم مرداد رسیده است.

تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا نیز کاهش چشمگیری داشته است و از 53 هزار و 438 نفر در هفته دوم مرداد به 35 هزار و 194 نفر در هفته سوم رسیده است.

تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید19 در 24 استان کشور کاهش داشته است. در استان‌های خراسان شمالی،‌ بوشهر و اردبیل موارد بستری تقریباً‌ ثابت مانده است.

استان‌های آذربایجان غربی، همدان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان شاهد کاهش موارد بستری کووید19 بوده‌اند.

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی کشور به 33 درصد کاهش یافته است.

از 12 تا 19 مرداد سال جاری، تعداد کل مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی که مورد بازرسی وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند بیش از 172 هزار مورد بوده است که از این تعداد 33 هزار و 388 واحد صنفی اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و 1041 مورد نیز پلمب شده‌اند.

410616