جستجو برای یافتن تنها مفقودیِ سیل فیروزکوه ادامه دارد

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از ادامه جستجو برای یافتن تنها مفقودی در سیلاب فیروزکوه خبر داد.
تصویر جستجو برای یافتن تنها مفقودیِ سیل فیروزکوه ادامه دارد

به گزارش پرسون، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از ادامه جستجو برای تنها مفقودی در سیلاب فیروزکوه خبر داد و گفت: عملیات جستجو در رودخانه امامزاده داوود امروز به پایان می‌رسد.

مرتضی مرادی‌پور گفت: بر اساس اعلام مفقودی‌ها در زرین دشت فیروزکوه تنها پیکر یک نفر باقی مانده است و جستجوها همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه با اعلام اینکه ۱۹ پیکر در سیلاب امامزاده داوود پیدا شدند و ۱۸ نفر نیز اعلام مفقودی کرده بودند، ادامه داد: جستجوها در دو سه روز گذشته برای یافتن پیکرهای احتمالی ادامه داشت و احتمالا امروز روز پایانی لکه‌گیری در رودخانه امامزاده داوود است.

بنا بر این گزارش، ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه ۶ مرداد، در پی بارش شدید در تهران و رانش زمین، سیل در منطقه امامزاده داوود واقع در پایتخت جاری شد و حجم زیادی از گل و لای را در این منطقه و روستاهای اطراف بر جا گذاشت. در سیلاب اخیر کشور ۲۴ استان درگیر شدند و طبق پیش‌بینی هواشناسی، هم‌وطنان تا امروز دهم مردادماه باید از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و نقاط کوهستانی خودداری کنند.

۴۳ نفر فوتی و ۳ مفقودی در سیل استان تهران

همچنین استاندار تهران در مورد آخرین وضع سیل در استان تهران گفت: در فیروزکوه یک نفر و در پردیس ۲ نفر مفقودی داریم که امیدواریم به زودی وضع آن‌ها مشخص شود.

محسن منصوری در مورد تعداد فوتی‌های این حادثه گفت: ۱۵ نفر در فیروزکوه، ۲۲ نفر در امامزاده داوود، یک نفر در دماوند، یک نفر در شمیرانات و ۴ نفر در پردیس بر اثر سیل جان خود را از دست دادند.

وی افزود: عملیات امداد و نجات در امامزاده داوود در مرحله پایانی قرار دارد و در مجموع دستگاه‌ها با تجهیزات در حال خدمت‌رسانی هستند.

استاندار تهران تأکید کرد: به گروه‌های جهادی فراخوان دادیم تا به موازات اقدامات دستگاه ها، لایروبی داخل منازل سیل‌زدگان نیز انجام شود.

منصوری همچنین گفت: فهرست برآورد خسارات ناشی از سیل در استان تهران نهایی می‌شود تا به دولت اعلام کنیم و سپس وارد فضای بهسازی و نوسازی این مناطق شویم.

408567