خبر مهم دولت برای مرغداران

سید جواد ساداتی نژاد گفت: در مورد خرید تضمینی دام زنده یعنی گوشت قرمز نیز همین مسیر در هفته آینده با برداشتن گام‌های موثری پیگیری و محقق خواهد شد.

تصویر خبر مهم دولت برای مرغداران

به گزارش پرسون، وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا هفته آینده با تصمیم شورای قیمت گذاری و ستاد تنظیم بازار در حوزه دام اتفاقی خلق خواهد شد که توزیع بهتر و خرید تضمینی مرغ با قیمت مصوب در دوره آتی استقرار پیدا کند و تولید کنندگان دغدغه‌ای برای قیمت تولید مرغ زنده نداشته باشند البته تولید کنندگان تا تحقق این مهم تولید را استمرار دهند.

ساداتی نژاد گفت: حتی قانون چک مجلس برای درخواست کنندگان وام دامدار کارت با چک برگشتی و لحاظ کردن معوقات لغو شد تا بتوانند تسهیلات را به سرعت دریافت کنند.

او می‌گوید: حتی برای ارزیابی وثیقه دوباره تولید کننده نیز وزارت کشاورزی با نامه دستگاه قضایی پرداخت کمترین قیمت کارشناسی را برای دامدار خواستار شد.

وزیر جهاد کشاورزی با دادن ضرب الاجل یک هفته‌ای به بانک کشاورزی شهرستان برای پرداخت تسهیلات دامدار کارت گفت: تمام موارد شفاف و مشخص گفته شده است پرداخت تسهیلات دامدار کارت هیچ ربطی به تسهیلات جدید ندارد حتی با وجود گرفتن وام‌های قبلی و بدهی دامدار هیچ ربطی به این تسهیلات ندارد و هیچ کدام از قواعدی که قبلاً برای وام رعایت میشد در این تسهیلات رعایت نمی‌شود چرا که تولید با غذا و سفره مردم در ارتباط است و شوخی بردار نیست.

ساداتی نژاد همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: حذف ارز ترجیحی اصلاح بزرگ اقتصادی دولت بود که اگر چه در کوتاه مدت سختی‌هایی به همراه دارد، اما در دوره بلند و میان مدت با عبور از این گردنه به نفع مردم و تولیدکنندگان خواهد بود.

او می‌گوید: اگر ارز ترجیحی حذف نمی‌شد تورم ناشی از آن به شدت از وضعیت کنونی بالاتر بود و دولت امسال به ۲۰ میلیارد دلار ارز ترجیحی نیاز داشت.

در صورت حذف نشدن ارز ترجیحی، تامین آن، کار بسیار بسیار سخت و همراه با ایجاد مشکلات و تورم‌های بسیار بسیار عظیم برای مردم بود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون هم افزایی و همکاری تولیدکننده و مصرف کننده در دوره کوتاه مدت برای گذار از این گردنه در کنار همدیگر و حمایت متقابل آن‌ها از یکدیگر ضروری است.

ساداتی نژاد گفت: تولیدکنندگان ما بیشتر اوقات در کف قیمت حتی کمتر از هزینه تمام شده حرکت می‌کنند بطوریکه امروز کار غیرتمندانه تولید کنندگان مرغ، تخم مرغ و دامی ما برای تمام ملت ایران قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: البته مردم نیز همیشه حامی تولید بودند و این شرایط سخت با همت و غیرت تولید کنندگان و حمایت مصرف‌کنندگان از آن‌ها پشت سر گذاشته و شرایط مطلوبی ایجاد خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش این وزارتخانه برای حمایت از تولید انجام ۲ اقدام تامین سرمایه در گردش به اندازه توان و دوم خرید مازاد از بازار بود.

ساداتی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با ابلاغ سلام رییس جمهور به مردم ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل حضور دولت در سفری مستقل به این دو شهرستان را نیز نوید داد و گفت: مصوبات خوبی در حوزه کشاورزی برای شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل گذاشته شد که شاید نسبت به سفرهای قبلی و استان‌های دیگر اقدامات بهتری برای ۲ شهرستان با سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مصوبه برای بخش کشاورزی استان اصفهان رقم خواهد خورد و اتفاقات بزرگی را خلق خواهد کرد.

به گفته او، مصوبات دیگری نیز در حوزه‌های مختلف از جمله راه‌ها که دغدغه و مطالبه مردم و مسوولان شهرستان است در این سفر و حتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته با اعداد و ارقام ردیف‌های بودجه در حوزه ملی و غیر قابل مقایسه با گذشته برای شهرستان آران و بیدگل تدبیر شد که نوید خوبی را برای آینده دارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کارهای خوبی در بحث دریاچه نمک نیز در شهرک شیمیایی انجام شد که نیاز به پیگیری بیشتر دارد و وی مذاکرات آن را در تهران پیگیری خواهد کرد.

ساداتی نژاد گفت: همچنین در حوزه پرورش شتر نیز مصوبه خوبی از مصوبات سفر برای مناطق کویری برای استفاده از ظرفیت خوب در اقلیم و حوزه‌های کویری گذاشته شد.

او می‌گوید: در مورد بحث تاق گیاهی که شن‌های روان را تثبیت کرد نیز به عنوان دغدغه قدیمی مسئولان با پیگیری فرماندار در حال بررسی است تا زندگی در منطقه امکان پذیر شود، اما جلوی توسعه را نباید بگیرد.

قرار شد فرمانداری محدوده‌های توسعه را در کل شهرستان از جمله در نوش آباد، ابوزیدآباد، سفید شهر و سایر شهر و روستاهای شهرستان را که اکنون تاق کاری است رصد و آنالیز کند تا در سازمان جنگل‌ها طرحی گذاشته و این محدوده‌ها از نظر محدودیت جنگل دست کاشت خارج شود و اجازه دهند برای توسعه شهرستان از آن استفاده کنند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: علاوه بر حل و فصل مسایل دانشگاه فرهنگیان، موضوع جاده تهران نیز با تغییر دیدگاه مثبت وزیر راه و شهرسازی و استقبال نمایندگان تهران و ورامین بهتر و با شرایط امیدوار کننده‌ای در حال پیگیری است تا از طریق قرارگاه پیش رود.

ساداتی نژاد گفت: مطالبات شهرستان آران و بیدگل در بحث ارتقای منطقه و تقسیمات کشوری نیز صحیح و قابل پیگیری است و از سوی وی علاوه بر نامه نگاری در مورد این موضوع در حضور رییس جمهور در شورای اداری استان اصفهان نیز بیان خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

401633