نعیمه نظام دوست: قسمتم نبوده که ازدواج کنم

حرف های نعمیه نظام دوست (بازیگر) را که شب گذشته در دومین برنامه از فصل دوم برنامه «احوالپرسی» حضور داشت بخوانید.
تصویر نعیمه نظام دوست: قسمتم نبوده که ازدواج کنم

به گزارش پرسون، دومین برنامه از فصل دوم برنامه «احوالپرسی» با حضور نعمیه نظام دوست (بازیگر) و هادی فیض آبادی (خواننده)، جمعه (۲۳ اردیبهشت) به روی آنتن شبکه دو سیما رفت.

ندا غفاری با پرسش از این بانوی بازیگر درخصوص چگونه سپری شدن سال گذشته، سؤالات خود را آغاز کرد که نظام دوست گفت: همیشه غم و شادی، خیر و شر در تقابل با یکدیگر هستند. سال گذشته برایم خوب شروع شد ولی با خبر درگذشت دوست عزیزم زهره فکور صبور خیلی بد به اتمام رسید و واقعاً برایم شوک‌آور بود و باعث شد شرایط روحی بدی را تجربه کنم.

وی درخصوص دوسالی که کرونا مهمان ناخوانده ایران و جهان بود، گفت: در این دو سال که همه با این ویروس منحوس دست در گریبان بودیم، اتفاقات بدی برای برخی هموطنان افتاد و عزیزانشان را از دست دادند ولی به اعتقاد من، حرفه من و امثال من این است که مردم را شاد کنیم و حس‌های خوب به آن‌ها منتقل کنیم تا کمی غم و اندوه را از زندگی‌ها دور نماییم.

بازیگر سریال «پلاک ۱۳» درخصوص نصیحت مادرش که به آن عمل کرده و از این اقدام خوشحال هم هست، گفت: مادران همیشه فرزندانشان را نصیحت میکنند ولی نصیحت مادرم به من این بوده که «کارم را جدی بگیرم و تلاش کنم؛ اینکه مراقب باشم کم نیاورم». وی در این باره خاطرنشان کرد: من استراحت را خیلی دوست دارم و اگر دست خودم باشد ترجیح میدهم از ده کار پیشنهاد شده در طی سال، به انجام یکی دو کار بسنده کنم ولی مادر من خیلی پیگیر کارهایم هستند و برای کارهایم غصه هم میخورد. این پیگیری ایشان برای من در امر کارم بسیار کمک‌کننده بوده و هست.

مجری برنامه با اشاره به پرکاری این بانوی بازیگر، علت‌عدم ازدواج او را جویا شد و اینکه اگر به سال‌های قبل بازگردد، ترجیح می‌دهد ازدواج کند یا خیر؟ بازیگر سریال «نون خ» گفت: به نظر من ازدواج، قسمت است و شاید تا به حال قسمتم نبوده که ازدواج کنم، هرچند اگر الان پیشنهاد خوبی در این زمینه داشته باشم به تشکیل خانواده فکر می‌کنم ولی سالهای قبل، دغدغه اصلی من، کارم بود و به همین دلیل به ازدواج فکر نمی‌کردم و تمام پیشنهادات را بدون فکر، رد می‌کردم. این بانوی بازیگر به خاطرات خود در خصوص پیشنهاداتی که در زمینه ازدواج داشته اشاره کرد و اینکه فقط یک نفر را بعنوان خواستگار در منزل پذیرا شده‌اند که آن هم از سماجت خود فرد ناشی شده بود.

نعیمه نظام دوست بازیگر مجموعه «ساختمان پزشکان» درخصوص ویژگی‌های یک ازدواج موفق گفت: به نظر من نخستین عامل، دوست داشتن است و اینکه بین دو نفر حس خوبی منتقل شود، دومین مورد صادق و مهربان بودن است که منجر به انتقال حس خوب بین دو نفر میشود و اینکه مسائل مادی مهم هستند ولی نه اینکه ملاک مهمی برای تشکیل خانواده باشند؛ همین که دو نفر از پس زندگی مشترک و هزینه‌های زندگی بربیایند، کفایت میکند. اگر پول، طلا، ماشین و… در حد بسیار عالی باشد ولی عقاید دو نفر با هم یکی نباشد و دو نفر بلد نباشند با هم تقابل داشته باشند، آن پول برایشان خوشبختی نمی‌آورد. وی افزود: زندگی، همین موارد ساده‌ای است که به سادگی از کنارش می‌گذریم و به آن توجه نمی‌کنیم مثلاً من به همراه دوستانم به سفری دعوت شده بودم و همراهشان بودم اما چون کسانی را که دوست داشتم (خانواده‌ام) همراهم نبودند، احساس میکردم به من خوش نمیگذرد. خوش گذرانی و حس خوب دو فاکتوری هستند که افراد باید خودشان برای هم بوجود آورند.

بازیگر مجموعه «محله گل و بلبل» در پاسخ به سؤال ندا غفاری پیرامون کار در حوزه کودک و ذهنیتی در این باره که‌ای کاش مادر بودم، گفت: من در حوزه کودکان، کارها و مجموعه‌های زیادی انجام داده‌ام و این حس همیشه در من بوده که «ای کاش مادر بودم چون این نوع بازی برای کودکان، حس عاشقانه مادرانه را در من زنده میکند» اما الان هم احساس میکنم بچه‌هایی که در اطرافم یا خانواده‌مان هستند، بچه‌های خود من هستند و مادری کردن برای همین بچه‌ها بهترین حس برایم است.

دوست دارم مریلا زارعی بازیگر نقش زندگینامه‌ام باشد

وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه پیرامون معرفی بازیگری که بتواند نقش نعمیه نظام دوست را بازی کند، گفت: با احترامی که برای تمام دوستان و همکارانم قائلم، باید بگویم اگر روزی قرار باشد فیلمنامه‌ای نوشته شود و شخصی، ایفاگر نقش من باشد، مریلا زارعی بازیگری است که میتواند فراز و نشیب‌های زندگی مرا به خوبی بازی کند و حس زندگیم را به خوبی به بیننده منتقل نماید.

ندا غفاری با اشاره به آسیبی که برای نعمیه نظام دوست در سفر شمال رخ داده بود، علت آن را جویا شد که این بانوی بازیگر گفت: خاله من سرطان داشتند و الان به رحمت خدا رفته‌اند. درگذشت او خیلی در روحیه من تأثیر بدی گذاشت و به من پیشنهاد دادند که به مسافرت بروم. در سفر به شمال، پایم دچار آسیب دیدگی شد تا جایی که بعد از چندین عمل جراحی بر روی پایم توانستم به کار برگردم و با کار کردن توانستم روحیه بدی که از درگذشت خاله‌ام برایم بوجود آمده را پشت سر بگذارم.

مجری برنامه پیرامون استعدادهای نهفته و یاعدم استعداد در حرفه‌ای از بانوی بازیگر جویا شد. نظام دوست در این باره گفت: من در «رانندگی» اصلاً استعداد ندارم ولی در «آشپزی» استعدادی دارم که گاهی دیگران را شگفت‌زده میکنم چون غذاهای ابداعی‌ام خوشمزه می‌شوند و دیگران به آن علاقه نشان میدهند.

وی درخصوص اینکه آیا با کسی قهر است یا نه، گفت: من با کسی قهر نمی‌کنم و نظرم این است که اگر دو نفر اصطلاحاً با هم قهر هستند، فاصله‌ای بین آن‌ها ایجاد شده است و زمانی لازم است که خودشان را پیدا کنند. اگر کسی با من قهر کند، دلگیر میشوم چون در عالم رفاقت و دوستی سعی میکنم همیشه منتقل کننده حس خوب به اطرافیانم باشد و اگر قهری صورت بگیرد دلم برای آن همه انگیزه خوب می‌سوزد. اگر خودم هم از کسی فاصله گرفته باشم، سعی میکنم به هر بهانه‌ای شده پیش قدم شوم و اگر اشتباهی هم کرده باشم، جرأت عذرخواهی کردن را دارم. امیدوارم همه ما بتوانیم دلمان را دریایی کنیم و بدانیم در این دنیا، خبری نیست و این دنیا فرصتی برای با هم بودن است، پس این فرصت را از همدیگر دریغ نکنیم.

این بانوی بازیگر به عنوان صحبت پایانی گفت: برای همه مردم در سراسر دنیا، آرزوی سلامتی دارم. آرزو دارم در جهان، صلح برقرار باشد، مردم خوشحال باشند و از ته دل بخندند. حس همه به یکدیگر خوب باشد و مردم همدیگر را دوست بدارند و بدانیم که همه ما یک تنِ واحد هستیم؛ اگر هر کاری انجام دهیم زنجیره‌وار آن کار به سوی خودمان باز خواهد گشت. بدانیم که «خوبی، محبت و عشق هیچوقت گم نمی‌شود.»

برنامه «احوالپرسی» کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدجواد سیدمحسنی و اجرای ندا غفاری است که جمعه‌ها ساعت ۲۱:۱۰ به مدت یک ساعت روانه آنتن این شبکه می‌شود.

397130

مطالب مرتبط