برگزاری دومین جشنواره ملی عکس ارس

دومین جشنواره ملی عکس ارس از هفدهم اردیبهشت ماه در منطقه آزاد ارس آغاز شده است.
تصویر برگزاری دومین جشنواره ملی عکس ارس

به گزارش پرسون، دومین جشنواره ملی عکس ارس هم اکنون در منطقه آزاد ارس حال برگزاری است.

این جشنواره از تاریخ ۱۷ اردیبهشت به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس و با همکاری انجمن فیلم و عکس منطقه اغاز شده است شامل چهار بخش طبیعت و منظره، حیات وحش، معماری و مناظر شهری و بخش ویژه صنعت می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد ارس گفت: یک هزار و ۵۳۷ اثر از ۳۵۹ عکاس ۲۶ استان به دبیرخانه دومین جشنواره ملی عکس ارس ارسال شده است.

یوسف داداش‌زاده، افزود: آثار ۴۰ عکاس در چهار بخش اصلی و ویژه پس از بررسی فعالیت حرفه‌ای توسط هیئت داوران انتخاب و معرفی شدند.

وی، با بیان اینکه سایر هنرمندان که ثبت نام اینترنتی کرده بودند نیز به صورت آزاد در شرایط رقابتی برابر با دیگر عکاسان در جشنواره شرکت کردند اظهار کرد: علاوه بر جوایز ۴۰ عکس منتخب هم داریم که حق تألیف به هر کدام داده خواهد شد.

وی ادامه داد: جوایز در سه بخش حیات وحش، طبیعت، معماری و به ترتیب برای نفر اول چهار میلیون، نفر دوم سه میلیون و نفر سوم ۲ میلیون و در بخش ویژه صنعت جایزه پنج میلیون تومانی اهدا می‌شود.

داداش زاده، بیان کرد: عکاسان شرکت کننده از ۲۶ استان از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، بوشهر، خراسان رضوی، اردبیل، کرمان، مرکزی، لرستان، خوزستان، اصفهان، یزد، تهران، البرز، زنجان، همدان، مازندران، خراسان جنوبی، فارس، کردستان، چهارمحال و بختیاری، اهواز، گلستان، قم و ایلام بودند.

لازم به توضیح است صادق میری، رومین محتشم، داریوش کیانی، ساسان نژادی و سعید احمدزاده هیئت داوران دومین جشنواره ملی عکس ارس را تشکیل می دهند. همچنین بیوک راعی شجاعی، سعید طاعتی، حامد عظیمی و مرضیه صفری اعضای هیئت انتخاب عکاسان مدعو می باشند.

ایسنا

396995