قدردانی ویژه از بانک صادرات در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب

​حمایت و پشتیبانی بانک صادرات ایران از ارایه خدمات بانکی و تامین یارانه خرید کتاب در آیین افتتاحیه سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مورد قدردانی قرار گرفت.
تصویر قدردانی ویژه از بانک صادرات در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب

به گزارش پرسون، آیین افتتاحیه سی‌و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی و مدیران ارشد بانک صادرات ایران در محل مصلای بزرگ امام خمینی(ره) با شعار «با کتاب سلامتیم» برگزار و از ارایه خدمات بانکی و حمایت‌های این بانک در تامین یارانه این نمایشگاه قدردانی شد.

وزیر فرهنگ و اسلامی در این مراسم با قدردانی از دست‌اندرکاران و حامیان برگزاری این نمایشگاه، گفت: شعار دولت عدالت فرهنگی است و یکی از مظاهر تجلی این شعار خدمتی است که در حوزه کتاب اتفاق افتاده است.

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه حمایت از انتشار و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی را مهمترین ابزار گسترش دیپلماسی فرهنگی می‌دانیم، افزود: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فرصت مناسب برای گسترش مودت و دوستی با ملل مختلف است و دولت سیزدهم به خوبی از این فرصت استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به گرانی کاغذ و سایر مشکلات صنعت نشر، اظهار کرد: تلاش داریم تا با کمک نظام بانکی این مشکلات را حل کنیم.

در این مراسم همچنین معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به حضور ۲۸۰۰ ناشر به صورت فیزیکی و غیرحضوری در این نمایشگاه، از حمایت بانک صادرات ایران قدردانی کرد و افزود: برای تحقق عدالت فرهنگی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امسال به هر دو صورت فیزیکی و غیرحضوری برپا می‌شود و با پشتیبانی بانک صادرات ایران خدمات بانکی و یارانه خرید کتاب تامین شده است.

یاسر احمدوند با بیان اینکه با یارانه و کمک هزینه خرید کتاب، نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است، گفت: ناشران کشور در سال گذشته با انتشار ۱۱۲ هزار عنوان کتاب چراغ فرهنگ را روشن نگاه داشته‌اند و مسئولان باید با کمک و حمایت خود در افزایش شمارگانی کتاب و افزایش توان خرید کتاب به مردم کمک کنند.

بانک صادرات ایران به عنوان حامی یار مهربان در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نقش‌محوری در تسهیل مبادلات و تراکنش‌های پولی و مالی ناشران و همچنین حمایت از دانشجویان، طلاب و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از طریق تامین کمک هزینه خرید کتاب داشته که در این نمایشگاه با استقرار خودپردازهای ثابت و سیار، ایجاد غرفه خدمات بانکی، ایجاد غرفه کودک و همچنین استفاده از ظرفیت شرکت پرداخت الکترونیک سپهر در عرضه گسترده پایانه‌های فروشگاهی و تامین زیرساخت‌های بانکداری الکترونیک مورد نیاز این نمایشگاه نقش ویژه دارد.

396768