رشد 12.2 درصدی تولید نفت عمان

تولید نفت خام عمان به تنهایی در این مدت ۱۲.۲ درصد افزایش داشته است، در حالی که تولید میعانات نفتی عمان در پایان مارس گذشته ۲.۷ درصد نسبت به پایان مارس ۲۰۲۱ کاهش یافته است.
تصویر رشد 12.2 درصدی تولید نفت عمان

به گزارش پرسون، آمارهای منتشر شده از سوی مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان نشان می‌دهد که تولید نفت در ماه مارس گذشته به ۹۳ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۴۰۰ بشکه رسید؛ در حالی که این رقم در پایان مارس ۲۰۲۱، ۸۵ میلیون و ۸۲۵ ​​هزار و ۸۰۰ بشکه بوده است.

تولید نفت خام به تنهایی در این مدت ۱۲.۲ درصد افزایش داشته است، در حالی که تولید میعانات نفتی عمان در پایان مارس گذشته ۲.۷ درصد نسبت به پایان مارس ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

بر اساس همین داده‌ها، متوسط ​​قیمت نفت خام عمان در پایان مارس گذشته با افزایش ۵۹ درصدی به ۷۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که این رقم در پایان مارس ۲۰۲۱، ۴۹.۵ دلار در هر بشکه بود.

متوسط ​​قیمت نفت در اسفندماه نسبت به ماه قبل از آن ۱۴.۳ درصد افزایش یافت.

مجموع صادرات نفت خام سلطان نشین عمان در پایان ماه مارس گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افزایش داشته است.

عمان، بزرگترین تولیدکننده نفت غیراوپک در خاورمیانه، در نظر دارد تولید نفت خود را در سال ۲۰۲۵ به میزان ۱۸.۶ درصد افزایش دهد که از سطح تولید سال گذشته ۲۰۲۱ به ۱.۱۳۵ میلیون بشکه در روز برسد.

گزارشی که روزنامه «الطقا» در ۳ آوریل ۲۰۲۲ منتشر کرد، حاکی از آن است که تولید امسال ممکن است به یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه برسد که این رقم در سال گذشته ۹۵۷ هزار بشکه در روز بود.

افزایش قیمت بین المللی نفت احتمالا نقش مهمی در حمایت از سود اقتصاد از درآمدهای نفتی در عمان ایفا می‌کند.

منبع: ایلنا

396206