به زودی با آدم‌فضایی‌ها ملاقات خواهیم کرد!

تلسکوپ جدید JWST به میزان ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل خواهد بود و قادر به اسکن هزاران جهان قابل سکونت برای یافتن نشانه‌های حیات است.
تصویر به زودی با آدم‌فضایی‌ها ملاقات خواهیم کرد!

به گزارش پرسون، دانشمندان اکنون این توانایی را دارند که با استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب جدید ناسا (JWST) کاوش بیشتری در اعماق فضا داشته باشند و شاید زندگی بیگانگان فضایی را پیدا کنند. با این حال، یک دانشمند برجسته می‌گوید تماس با بیگانگان فضایی «ایده وحشتناکی» است که می‌تواند توسط سایر گونه‌های پیشرفته به‌عنوان دعوت برای «حکومت بر زمین» تفسیر شود. با ما همراه باشید.

تلسکوپ فضایی جیمز وب اختراع جدید ناسا

به نقل از لاتین تایمز، از آنجایی که ناسا قرار است JWST خود را در اواخر امسال راه‌اندازی کند، دانشمندان مشتاق تحقیق در عمق فضا برای جستجوی دنیاهای دیگر و موجودات زنده دیگر هستند. در حال حاضر، تلسکوپ فضایی هابل قدرتمندترین قطعه فناوری است که قادر به کشف فضا از طریق لنز است اما JWST بسیار قدرتمندتر است و می‌تواند بسیار بیشتر و عمیق‌تر فضا را کاوش کند.

سرگرمی جدید ناسا به قدری قدرتمند است که دانشمندان می‌ترسند باعث اختلال در گونه‌های بیگانه‌ای شود که از وجود ما آگاه نیستند و این آگاهی ممکن است دوستانه نباشد.

نظرات فیزیکدان مشهور در خصوص تماس با بیگانگان فضایی

میچیو کاکو، نظریه‌پرداز و فیزیکدان مشهور، بر اعتقاد خود در مورد یافتن زندگی بیگانگان در طول سال‌ها تاکید کرده است. کاکو کاملا اعتقاد دارد که انسان‌ها زندگی بیگانه را پیدا می‌کنند و وقتی این کار را کردند، باید در برقراری هرگونه تماس با آنان احتیاط کنند.

کاکو در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین گفت: «به زودی ما تلسکوپ وب را در مدار قرار خواهیم داد و هزاران سیاره برای مشاهده خواهیم داشت و به همین دلیل فکر می‌کنم احتمال اینکه بتوانیم با تمدن بیگانه تماس برقرار کنیم، بسیار زیاد است.»

وی ادامه داد: برخی از همکاران من معتقدند باید با آنان ارتباط برقرار کنیم. ما فکر می‌کنیم که این ایده وحشتناکی است. ما شخصا فکر می‌کنیم که بیگانگان مهربان هستند اما نمی‌توانیم در این مورد ریسک کنیم. ما با آنان تماس خواهیم گرفت اما باید این کار را با دقت انجام دهیم.

با در نظر گرفتن تاریخ، نیروهای اسپانیایی – به رهبری کورتس – آزتک‌های غیرمسلح را ذبح کردند و خون جنگجویان مانند آب جاری شد. اگر اولین تماس با بیگانگان این‌گونه پاسخی داشته باشد، نتیجه ایده‌آلی نیست.

کاکو در سال ۲۰۱۸ گفته بود: «ما نمی توانیم از این فرصت استفاده کنیم. ما نباید سعی کنیم وجود خود را برای زندگی بیگانه در فضا تبلیغ کنیم زیرا ما از اهداف آنان اطلاعی نداریم.»

کاکو معتقد است که این بیگانه‌ها «شر» نخواهند بود بلکه ممکن است که اصلا به ما علاقه‌مند نباشند. وی افزود: در واقع، اگر رمان «جنگ جهانیان» را بخوانید، مریخی‌ها «شر» نبودند، آنان می‌خواستند انسان‌ها را شکنجه دهند و می‌خواستند انواع کارهای وحشیانه را برای بشریت انجام دهند چون طبیعت آنان این‌گونه بود.

393371