اشتباهات رایج کرم پودر زدن که نباید انجام دهید

برای استفاده از کرم پودر باید تکنیک‌هایی را بدانید، چراکه در غیر این صورت نه‌تنها پوستی زیبا و جذاب نخواهید داشت، بلکه برعکس پوست شما زشت خواهد شد.
تصویر اشتباهات رایج کرم پودر زدن که نباید انجام دهید

یکی از ابزارهای آرایشی که باعث می‌شود آرایش روی صورت شما به زیبایی بنشیند و از طرفی هم پوست شما بهتر دیده شود، کرم پودر است. از این‌رو ما قصد داریم در این مطلب اشتباهات رایج کرم پودر زدن را به شما آموزش دهیم.

اشتباهات رایج در کرم پودر زدن

کرم پودر را روی پوست دست خود تست می‌کنید

باید بگوییم که تست کردن کرم پودر بر روی دست بدترین کاری است که می‌توانید برای خرید و انتخاب کرم پودر انجام دهید. برای آن‌که بهترین انتخاب را داشته باشید، به‌جای دست کمی کرم پودر روی پوست فک، اطراف بینی یا پیشانی خود بزنید. این نواحی از صورت به شما کمک می‌کنند تا ضمن آگاهی از جنس کرم پودر و میزان پوشانندگی آن، رنگ کرم پودر را به خوبی انتخاب کنید.

از دست یا اسفنج برای اعمال کرم پودر روی صورت استفاده می‌کنید

شما با دست یا اسفنج، لایه‌های ضخیم‌تری از کرم پودر را روی صورت خود می‌زنید، بنابراین سطحی صاف و یک‌دست از پوست را برای شما به ارمغان نمی‌آورد. شما باید از براش‌های بزرگ و مناسب این کار برای پخش کرم پودر استفاده کنید و به کمک آن کرم پودر را به‌طور متناسب روی تمامی بخش پوست خود پخش نمایید.

پنکیک زیاد، اشتباهات رایج کرم پودر زدن

بسیاری از افراد از پنکیک برای جذب رطوبت و حذف درخشندگی پوست پس از آرایش استفاده می‌کنند. اما از جایی که ماهیت پنکیک خشک است، استفاده زیادی از آن، صورت شما را گچی نشان می‌دهد. از طرف دیگر روی پوست شما حالت ترک ترک ایجاد خواهد شد.

کرم پودر شما ضخیم است

اگر کرم پودر شما ضخیم باشد، چین و چروک‌ها و خطوط خنده به سرعت نمایان خواهند شد. پس برای آنکه به پوستی صاف و یک‌دست برسید، به سراغ کرم پودرهای نازک، سبک و مرغوبی بروید که این کار را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می‌دهند.

حذف پرایمر، اشتباهات رایج کرم پودر زدن

تا پوست خود را زیرسازی نکنید، نمی‌توانید شاهد پوستی یک‌دست و صاف باشید. درست به همین دلیل است که نباید هرگز پرایمر را فراموش کنید. برای آنکه کرم پودر به‌خوبی روی صورت شما بنشیند، در ابتدا با پرایمر پوست خود را زیرسازی کنید و سپس کرم پودر بزنید.

قبل از کرم پودر کانسیلر می‌زنید

بهتر است کانسیلر را بعد از اعمال کرم پودر روی صورت خود بزنید. در واقع کانسیلر سیاهی‌هایی را که کرم پودر جبران نکرده می‌پوشاند. پس استفاده از آن را به بعد از زدن کرم پودر موکول کنید.

385841