پرسون از ورود بنزین در مسیر دلالی گزارش می دهد؛

اولویت تزریق بنزین با خودروهای امدادی / خرید و فروش سوخت به مرز دو برابر

با قطع شدن نرم افزار کارت سهمیه بنزین در پمپ بنزین ها این سوخت مایع به شکل رسمی در تمام جایگاه های سوخت فعال به شکل آزاد و با پرداخت نقدی امکان پذیر شده است.
تصویر اولویت تزریق بنزین با خودروهای امدادی / خرید و فروش سوخت به مرز دو برابر

به گزارش پرسون، این آشفته بازار، بازار آزاد سوخت را به وجود آورده است و طبق اخباری که به دست خبرنگار پرسون رسیده است دلالان وارد بازار عرضه بنزین شده اند و معاملات هر یک لیتر بنزین دوبرابر قیمت آزاد رسمی رسیده است.

در حالی که از نیمه امروز سیستم تزریق بنزین در جایگاه ها به یک باره از کار افتاده و بسیاری از هموطنان را با مشکلات مواجه کرده است و تا تنظیم این گزارش سیستم تزریق بنزین به حالت عادی برنگشته است و تنها در جایگاه هایی که به مدار بازگشته اند سوخت آزاد آن هم با پرداخت وجه نقد امکان پذیر خواهد بود، در این میان بازار آزاد برای عرضه نخستین سوخت حمل و نقل کشور به وجود آمده است و برخی از هموطنان ناچار هستند برای ترددشان سوخت دوبرابر قیمت آزاد حتی خریداری کنند.

این دلالان با مراجعه به جایگاه های عرضه قیمت آزاد 3 هزار تومان در صف های طول و دراز می ایستند و بعد از پر کردن باک هایشان بنزین دریافتی را در بیرون از جایگاه برای آن دسته از افرادی که توان ایستادن در جایگاه ندارند مورد معامله قرار می دهند.

در بسیاری پمپ بنزین‌ها نیاز به حضور کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است تا به صورت دستی سیستم را به صورت آفلاین برگردانند و سامانه را از مدار خارج کنند تا امکان سوختگیری فراهم شود.

در حالی که مسئولان از هموطنان خواسته اند این اختلالات تا ظهر چهارشنبه فردا ادامه دارد و برای امورات ضروری به پمپ بنزین ها مراجعه کنند و اعلام کرده بودند که در توزیع بنزین آزاد مشکلی نیست و تا رفع مشکل مردم می‌توانند بنزین 3 هزار تومانی بزنند، بسیاری از گزارش‌های مردمی از قطع توزیع بنزین آزاد خبر می‌دادند.

در ادامه مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت این خبرها را تایید کرده است، علی فرزونده، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفته است: مشکلی برای سهمیه سوخت هموطنان ایجاد نخواهد شد.

به گفته او تنها در بعضی مناطق جایگاه‌های سوخت فعال هستند و می‌توانند بنزین آزاد عرضه کنند. فروزنده در توزیع این مسئله به شبکه خبر گفته است: در بسیاری از پمپ بنزین‌ها نیاز به حضور کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است تا به صورت دستی سیستم را به صورت آفلاین برگردانند و سامانه را از مدار خارج کنند تا امکان سوختگیری فراهم شود.

در این میان مدیر سامانه هوشمند سوخت خبر داده است که جایگاه‌های سوخت به تدریج برای عرضه سوخت آزاد در حال راه اندازی هستند. رضایی به صدا و سیما گفته است: از هموطنان خواهش می‌کنیم به جایگاه‌هایی که هنوز راه اندازی نشده اند مراجعه نکنند. ظرف چند ساعت آینده ۷۰ درصد جایگاه‌ها آماده عرضه سوخت آزاد خواهند شد.

استاندار تهران محسن منصوری در مورد وضعیت پمپ بنزین ها در استان تهران گفت: هر چند فروش بنزین با کارت سوخت دچار مشکل نرم افزاری شده؛ اما اکنون فروش بنزین آزاد به صورت نقدی در جایگاه های سوخت انجام می شود.

یک منبع خبری به خبرنگار پرسون اعلام کرد: شهروندان نگران نباشند خودروهای امدادی شامل: اورژانس، آتش نشانی، پلیس و... در اولویت سوختگیری بنزین قرار دارند.

367729