مدیر پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

58 درصد دانش‌آموزان آذربایجان شرقی واکسینه شدند/ آغاز تزریق واکسن پاستوکووک

مدیر پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون ۵۸ درصدی دانش آموزان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ ساله می‌توانند واکسن پاستوکووک را در کنار سینوفارم دریافت کنند.
تصویر 58 درصد دانش‌آموزان آذربایجان شرقی واکسینه شدند/ آغاز تزریق واکسن پاستوکووک

به گزارش پرسون از استان آذربایجان شرقی، سیمین خیاط زاده مدیر پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: تزریق واکسن پاستوکووک به دانش آموزان آذربایجان شرقی آغاز شده است.

خیاط زاده افزود: دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ ساله می‌توانند واکسن پاستوکووک را در کنار سینوفارم دریافت کنند.

وی همچنین از واکسیناسیون ۵۸ درصدی دانش آموزان استان خبر داد و افزود: تزریق دز سوم واکسن آسترازنکا و سینوفارم نیز به کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص استان آغاز شده است.

مدیر پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که اکنون دز اول و دوم تمامی واکسن‌های کرونا در سطح استان موجود بوده و تزریق می‌شوند، خاطرنشان کرد: فقط دز دوم آسترازنکا برای تمامی افراد و دز سوم برای کادر بهداشت و درمان در استان تزریق شده و دز اول آن نیز به صورت محدود و فقط در شرایط خاص تزریق می‌شود.

وی در ادامه از واکسیناسیون ۷۶ درصدی جمعیت بالای ۱۸ سال استان خبر داد و افزود: انتظار داریم تمامی افرادی که زمان دریافت دز دوم آن‌ها رسیده هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند چون اثربخشی این واکسن تنها پس از گذشت دو هفته از دریافت دز دوم ایجاد می‌شود.

خیاط زاده در ادامه با اشاره به روند کاهشی بستری‌های کرونایی در استان، گفت: اکنون ۱۲۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند اما همچنان آمار فوتی‌ها کاهش چندانی نداشته و میانگین روزانه به ۱۹ الی ۲۰ فوتی رسیده است.

مدیر پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان گفت: در طول هر شبانه روز از مجموع سه هزار تست کرونای انجام گرفته در استان، حدود یک هزار مورد، معادل ۳۰ درصد کل آزمایشات مثبت گزارش می‌شوند.

منبع: مهر

365184