امیرعبداللهیان در نشست خبری با وزیر خارجه روسیه بیان کرد؛

به زودی؛ رئیسی و پوتین دیدار می کنند/ روسیه شریک راهبردی برای ایران است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در آینده‌ای نه چندان دور، رؤسای‌جمهور دو کشور ایران و روسیه با هم دیدار خواهند کرد.
تصویر به زودی؛ رئیسی و پوتین دیدار می کنند/ روسیه شریک راهبردی برای ایران است

به گزارش پرسون، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به مسکو سفر کرده است، در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: امروز با آقای لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره موضوعات دو جانبه، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردیم.

امیرعبداللهیان گفت: توافق کردیم در آینده نزدیک سند راهبردی همکاری‌های دو کشور را به صورت مدون بررسی کنیم.

وی افزود: در این گفتگوها بر عملی شدن اراده رهبران دو کشور برای ایجاد یک جهش در روابط دو کشور با از بین بردن موانع تاکید شد.

وزیر امور خارجه گفت: اعلام می‌کنیم که در آینده‌ای نه چندان دور روسای جمهور دو کشور در پایتخت یکی از دو کشور با هم دیدار خواهند کرد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: توافق ما بر سر این موضوع هم یکی دیگر از نشانه‌هایی است که تایید کننده روابط ممتاز و راهبردی بین ایران و روسیه است.

وی تصریح کرد: ما روسیه را یک شریک راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم و معتقدیم در سیاست خارجی متوازن دولت سیزدهم، روسیه در اولویت قرار دارد و امیدواریم همکاری‌های روبه رشد دو کشور در آینده نه چندان دور در همه زمینه‌ها به بهترین سطح خودش ارتقا پیدا کند.

وزیر امور خارجه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۴ گفت: مذاکرات باید نتیجه داشته باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه همه طرف‌ها باید به تعهدات خود برگردند، گفت: از سفرهای بیشتر آقای گروسی به ایران استقبال می‌کنیم.

ادامه دارد...

364122