دیدار فرمانده نیرو قدس سپاه با آیت الله خراسانی درباره تحولات اخیر منطقه

عضو فقهای شورای نگهبان با سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
تصویر دیدار فرمانده نیرو قدس سپاه با آیت الله خراسانی درباره تحولات اخیر منطقه

به گزارش پرسون، آیت الله سید احمد حسینی خراسانی عضو فقهای شورای نگهبان با سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در منزل آیت الله حسینی خراسانی انجام شد، سردار قاآنی آخرین تحولات منطقه را ‌تشریح کرد.

آیت الله حسینی خراسانی در تشریح جزییات این دیدار گفت: دیدار با فرمانده نیروی قدس سپاه درباره مسائل مختلف از جمله نحوه تعامل با برادران اهل سنت، گفت‌وگویی مفید و موثر بود.

وی با اشاره به این‌که تعامل با برادران اهل سنت باید بر حسب آموزه‌های دینی و آیات قرآن کریم باشد گفت: خداوند متعال فرموده‌‌اند:«فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ »(آیه ۱۵۹ آل عمران) و امام صادق علیه‎السلام سفارش کرده‌‌اند: «حبّبونا الی الناس و جرّوا الیها کل موده» به این معنا که تا می‎توانید ما را به مردم و گروه‌‎های مختلف مسلمین معرفی کنید و محبت و علاقه آن‌ها را به سوی ما جلب کنید. به اعتقاد ما، تعامل با آن‌ها با تکیه بر آموزه‌‌های دینی، یکی از ضرورت‌های امت اسلامی و از اولویت‌های امروز نظام ماست.

عضو فقهای شورای نگهبان همچنین افزود: در این دیدار درخصوص تحولات اخیر کشور افغانستان در این شرایط خاص بحث و گفتگو شد.

وی همچنین با اشاره به خدمات و دستاوردهای نیروی قدس سپاه در کشورهای محور مقاومت نظیر سوریه، لبنان، عراق، یمن و دیگر سرزمین‌ها، این پیشرفت‌ها را نشانه موفقیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و کیاست و حکمت رهبر فرزانه انقلاب دانست.

خراسانی با تأکید بر وحدت امت اسلامی، به آیات «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ» (انفال/ ۶۰) و «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِینَ یَلُونَکُمْ مِنَ الْکُفَّارِ وَلْیَجِدُوا فِیکُمْ غِلْظَةً»(توبه/ ۱۲۳) اشاره کرد و کسب اقتدار اسلامی با هدف بازداشتن معاندان و مخالفان از طمع در صفوف امت اسلامی را از ضرورت‌های بقای نظام اسلامی دانست.

عضو فقهای شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد که سردار قاآنی ابراز علاقه کرده است که این‎‌گونه دیدارها و تبادل نظرها، جهت حرکت در مسیر سیاست‌گذاری‌ها و راهنمایی‌‌های راهبردی و کلان رهبری و در راستای عزت، اقتدار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ادامه یابد و در این مسیر مفید واقع شود.

منبع : ایلنا

364056