پدر علم مشاوره در «حکایت دل»

زندگی حرفه ای استاد احمد صافی از قاب «حکایت دل» شبکه چهار سیما، دوشنبه دوازدهم مهرماه پخش خواهد شد.
تصویر پدر علم مشاوره در «حکایت دل»

به گزارش پرسون، به نقل از روابط عمومی برنامه، فیلم مستند «آقای مهر» که به زندگی حرفه ای استاد احمد صافی پیشکسوت برجسته تعلیم ‌و تربیت اختصاص دارد‌، دوشنبه ساعت ۲۱ و سه شنبه ساعت ۱۴ بازپخش خواهد شد.

این چهره ماندگار معلمیِ کشور برای قریب به اتفاق فرهیختگان چهره ای شناخته شده است؛ وی مؤلف ۳۵ عنوان کتاب در حوزه خانواده، تربیت، مدیریت و مشاوره است. «سازمان و قوانین آموزش ‌و ‌پرورش ایران»، «سیمای معلم»، «اصول و فنون راهنمایی و مشاوره» و «مسائل آموزش ‌‌و ‌پرورش» از جمله کتاب‌هایی هستند که علاقه بیشتری هم به آن‌ها دارد.

صافی در جایگاه‌های مختلفی چون دبیر کلی شورای عالی آموزش‌‌و‌پرورش، معاون آموزشی وزیر و ده‌ها شورا، انجمن، مجلات و نشریات آموزشی و علمی فعالیت کرده است. او همچنین مؤسس و مدیر مرکز راهنمایی و مشاوره صبح امید بوده و مشاور وزیر آموزش‌‌و‌پرورش در امور بازنشستگان است. در سال ۱۳۹۷، زندگینامه و تجارب استاد در کتابی با عنوان «معلم مصلح» توسط نشر افست به چاپ رسید.

استاد صافی به ایرانگردی و جهانگردی نیز علاقه خاصی دارد و در زمینه آموزش ‌و ‌پرورش ژاپن، مالزی، ترکیه و فرانسه نیز مطالعه داشته است. او در سال ۱۳۷۸ مرکز مشاوره صبح امید را تأسیس کرد. صافی همچنین عضو تحریریه مجلات و کمیسیون‌های مختلفی در شورای عالی آموزش‌‌و‌پرورش نیز است.

مجموعه مستند «حکایت دل» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت ۲۱ به یک استاد عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد و بازپخش برنامه روز بعد سه شنبه ساعت ۱۴ پخش می‌شود.

عوامل این برنامه عبارتند از تهیه کننده: علیرضا حسینی، کارگردان: بیژن شکرریز، پژوهش و طراح سوال: محبوبه کلانتری، مشاور علمی: شهین اعوانی، تصویر بردار: بهروزسلیمانی، با تشکر از همکاری: ایرج سعادتی، مدیرتولید و عکاس: حمیدرضا سهرابی، صدابردار: حبیب محمدی، موسیقی: پیروز ارجمند، تدوین: بدرالدین سعادتی، ساخت تیتراژ و گرافیست: حمید حسینی، مدیر روابط عمومی و تبلیغات فضای مجازی: سمیرا فراهانی.

363833