شرایط انتخاب واحد دوره‌های کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی اعلام شد

شرایط ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان کارشناسی و کاردانی مهرماه ۱۴۰۰ دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد.
تصویر شرایط انتخاب واحد دوره‌های کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی اعلام شد

به گزارش پرسون، دستورالعمل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کاردانی و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی مهرماه سال ۱۴۰۰ دانشگاه جامع علمی کاربردی از سوی معاون نظارت و سنجش دانشگاه به رؤسا، سرپرستان واحدهای استانی، مؤسسات آموزش عالی و مراکز آموزشی ابلاغ شد.

پذیرفته شدگان کارشناسی و کاردانی مهرماه ۱۴۰۰ از امروز ۱۲ مهر تا ۱۷ مهر ۱۴۰۰ فرصت دارند برای ثبت نام و انتخاب واحد اقدام کنند. همچنین شروع کلاس‌ها از ۱۷ مهر ماه خواهد بود.

در این دستورالعمل در خصوص ثبت نام اتباع خارجی آمده است: در صورتی که هنگام ثبت نام اولیه گزینه اتباع غیرایرانی علامت زده نشده باشد، پذیرش آنها لغو می‌شود. پذیرش اتباع خارجی به شرط داشتن مدرک دیپلم از مدارس جمهوری اسلامی ایران و نیز مدارس بین المللی در داخل ایران است.

دانشجویان غیرایرانی لازم است همزمان با ثبت اطلاعات درسامانه جامع آموزشی، هم آوا نسبت به ثبت نام و احراز هویت خود در سامانه www.saorg.ir برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.

دانشجویان غیر ایرانی لازم است قبل از پایان نیمسال تحصیلی دوم، روادید اقامت تحصیلی دریافت کنند. سپس نسبت به اصلاح کد ملی و شماره شناسنامه پذیرفته شده براساس رویداد تحصیلی مکاتبات لازم برای اقدامات بعدی با واحد استانی صورت پذیرد.

همچنین شرط معدل برای اتباع خارجی شرکت کننده در پذیرش‌ها حذف شده و در خصوص ثبت نام آنها همانند داوطلبان ایرانی (معدل بالای ۱۰) اقدام می‌شود.

با توجه به اینکه پذیرفته شدگان اتباع خارجی فاقد کد ملی و شماره شناسنامه هستند لازم است برای ورود به سامانه آموزشی و ثبت نام ایشان از کد جایگزین ایجاد شده در سامانه استفاده شود.

پذیرفته شدگان برای اطلاع کامل از دستورالعمل ثبت نام دوره‌های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی به اینجا و دوره‌های کارشناسی به اینجا مراجعه کنند.

منبع: مهر

363785