سپرده متقاضیان طرح «صدف» بانک ملی ایران، مسدود نمی شود

طرح صدف بانک ملی ایران، یک مزیت رقابتی بزرگ دارد که آن را از طرح های مشابه بسیاری از تامین کنندگان مالی متمایز می کند.
تصویر سپرده متقاضیان طرح «صدف» بانک ملی ایران، مسدود نمی شود

به گزارش پرسون، طرح صدف نوعی تسهیلات اعتباری است که در قبال سپرده های 6 ماهه، 9 ماهه و یک ساله در قالب عقد مرابحه پرداخت می شود و بر اساس آن تمامی اقشار جامعه می توانند با افتتاح حساب و سپرده گذاری نزد بانک، با توجه به نوع نیاز و توانمندی خود در پرداخت اقساط، از تسهیلات متنوع این طرح بهره مند شوند.

اما آنچه این طرح را از سایر طرح های مشابه متمایز می کند،‌ این است که سپرده گذاران طرح صدف پس از طی دوره ماندگاری و همزمان با دریافت تسهیلات، مبلغ سپرده خود را نیز از بانک دریافت خواهند کرد. به این ترتیب، بانک ملی ایران مبالغ سپرده های طرح صدف را مسدود نمی کند.

اعطای تسهیلات در این طرح به پزشکان، وکلا، قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه ها تا سقف سه میلیارد ریال با 2 نفر ضامن معتبر امکان پذیر است.

کارکنان و مدیران شرکت ها براساس میانگین مانده حساب تا سقف دو میلیارد و پانصد میلیون ریال مشروط به اینکه حقوق آنها توسط بانک ملی ایران پرداخت شود با تضمین بازپرداخت توسط شرکت و یک نفر ضامن معتبر می توانند از مزایای این طرح بهره مند شوند.

تمامی کارکنان، سازمان ها و شرکت هایی که حقوق خود را از طریق شعب بانک ملی دریافت می کنند در صورت سپرده گذاری شخصی مطابق جداول طرح پس از تایید شعبه مورد نظر تا سقف سه میلیارد ریال از تسهیلات فوق می توانند استفاده کنند.

سایر اقشار جامعه تا سقف دو میلیارد ریال در قبال ارائه وثایق و تضمینات لازم می توانند دریافت کنند. نرخ سود این تسهیلات از یک درصد تا 18 درصد و مدت بازپرداخت آن از 12 ماه تا 60 ماه به انتخاب مشتریان متغیر است.

363688