نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

مغفول ماندن زنجیره تولید انگور خراسان شمالی

نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی از مغفول ماندن زنجیره تولید انگور خراسان شمالی خبر داد و گفت: باید با اولویت بندی زنجیره تولید انگور در منطقه تکمیل شود تا در ادامه شاهد تولید ثروت در منطقه باشیم.
تصویر مغفول ماندن زنجیره تولید انگور خراسان شمالی

به گزارش پرسون از استان خراسان شمالی، محمد وحیدی نماینده مردم 5 شهر استان خراسان شمالی اظهار داشت: استعدادها و ظرفیت‌های خوبی در شهرستان بجنورد وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی بتوانیم این ظرفیت‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

وی افزود: استان خراسان شمالی در رتبه دوم فقر مطلق کشور است و فقر به دلیل عدم برنامه ریزی مدون برای بهره‌مندی درست از داشته‌های منطقه است.

نماینده مردم 5 شهر استان خراسان شمالی با اشاره به ظرفیت بالای تولید انگور در خراسان شمالی گفت: باید با اولویت بندی زنجیره تولید انگور در منطقه تکمیل شود تا در ادامه شاهد تولید ثروت در منطقه باشیم.

وحیدی به کمبود راه مناسب روستایی در استان نیز اشاره کرد و افزود: ایجاد راه‌های روستایی و راه بین مزارع از اولویت‌های استان خراسان شمالی است.باید توجه جدی به رفع مشکلات دامداران منطقه به ویژه در حوزه بازاریابی و فروش محصولات آنان داشته باشیم. به طور کلی توجه به زنجیره کشاورزی و دامداری منطقه خراسان شمالی موضوعی است که مغفول مانده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطات، آب شرب، تامین نهاده‌های‌دامی و اجرای طرح هادی در روستاهای استان از دیگر مواردی است که باید مورد توجه متولیان امر باشد.

منبع: تسنیم

363680