شهردار نهاوند:

عملیات اجرایی پارک صخره‌ای_گردشگری دوخواهران نهاوند آغاز شد

عملیات اجرایی پارک صخره‌ای_گردشگری دوخواهران نهاوند آغاز شد.
تصویر عملیات اجرایی پارک صخره‌ای_گردشگری دوخواهران نهاوند آغاز شد

به گزارش پرسون از استان همدان، این پروژه در منطقه دوخواهران شهر نهاوند در ۲۲ هزار مترمربع احداث می‌شود که برآورد ریالی آن در حدود ۵۰ میلیارد ریال است و مقرر شده با برنامه زمانی سه ساله و در دوفاز ساخته شود.

شهردار نهاوند در آئین کلنگ‌زنی این پروژه گفت: از آنجا که مکان اجرای این پروژه از اراضی ملی است بر اساس توافق‌های انجام شده، مقرر شده که مسکن و شهرسازی با تخصیص اعتبار در احداث این پارک با شهرداری مشارکت داشته باشد.

یوسفی نوید اظهار کرد: پلاک‌های مجاور پارک صخره‌ای را با همکاری اداره میراث فرهنگی بازسازی خواهیم کرد و با کمک مالک به ظرفیت گردشگری تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این پارک در دل بافت فرسوده قرار دارد و با هدف احیای بافت و ایجاد خدمات تفریحی_فرهنگی به اهالی این منطقه احداث می‌شود.

به گفته وی پارک صخره‌ای _گردشگری دوخواهران در ۲۲هزار مترمربع با برآورد ریالی حدود ۵۰ میلیارد ریال و با برنامه زمانی سه ساله شامل دو فاز اجرا می‌شود.

یوسفی‌نوید اضافه کرد: عملیات اجرایی این پارک شامل پیاده‌راه سازی در دل صخره‌ها، محوطه سازی، توسعه فضای سبز، ایجاد نشیمن و غیره خواهد بود.

شهردار نهاوند در ادامه به موضوع سدمعبر اشاره کرد و گفت: ️موضوع رفع سدمعبر در شهر نهاوند را قرار است با مشارکت بخش خصوصی انجام و اجرا شود و پیش‌نویس قرارداد آن به شورای شهر تحویل داده شد.

یوسفی نوید در خاتمه یادآوری کرد: ️بحث لایروبی سطح شهر تا پیش از بارندگی در برنامه کاری ما است و درحال تمدید قرارداد معدن شن و ماسه هستیم زیرا هدفمان رسیدن به خودکفایی در این زمینه است.

منبع: ایسنا

363569