حسینی‌کیا:

حمایت مجلس از تولیدات داخلی / اگر لوازم خانگی به روز صنعت خودرو داخلی بیافتد واردات را از سر می گیریم

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به اینکه در صورت کاهش کیفیت و افزایش قیمت در لوازم خانگی داخلی واردات صورت گیرد گفت: وزارت صمت برای تنظیم بازار و جلوگیری از انحصار، به طور محدود اجازه واردات برخی برندهای لوازم خانگی را بدهد که شرایط رقابت و اصلاح قیمت به نفع مصرف‌کنندگان فراهم شود.
تصویر حمایت مجلس از تولیدات داخلی / اگر لوازم خانگی به روز صنعت خودرو داخلی بیافتد واردات را از سر می گیریم

به گزارش پرسون، سیدجواد حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در خصوص ابلاغیه اخیر رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور و دولت، مبنی بر واردات محصولات نهایی مربوط به لوازم خانگی کره‌ای که در پی درخواست تولیدکنندگان از ایشان صورت گرفته است، اظهار داشت: کشور ما در شرایط سخت تحریمی، با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان مسیر تولید لوازم خانگی استاندارد را به خوبی طی کرده و اجناس تولید شده هم عموماً با کیفیت هستند و قدرت رقابت‌پذیری را نیز دارند.

وی افزود: وقتی دانش فنی تولید لوازم خانگی وارد کشور شده و بومی‌سازی شده است، هیچ آدم عاقلی قبول نمی‌کند که به جای پول‌های بلوکه شده ما در کره جنوبی، لوازم خانگی تحویل ما بدهند و با این کار کمر تولیدکنندگان داخلی را بشکنند و کارگران را بیکار کنند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی تأکید کرد: لازمه موفقیت تولیدکنندگان در شرایط کنونی این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت بر کیفیت لوازم خانگی تولید شده و قیمت تمام شده آنها نظارت کند و شرایط را برای صادرات‌محور شدن تولیدکنندگان ایرانی فراهم کند.

وی تصریح کرد: اگر کیفیت تولیدات داخلی در شرایطی کم شود و قیمت تمام شده محصولات‌شان افزایش یابد، در این شرایط وزارت صنعت می‌تواند برای تنظیم بازار و جلوگیری از انحصار، به طور محدود اجازه واردات برخی برندهای لوازم خانگی را بدهد که شرایط رقابت و اصلاح قیمت به نفع مصرف‌کنندگان فراهم شود.

حسینی‌کیا خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز حامی تولید داخلی است و از سیاست اخیر حمایت می‌کند؛ در عین حال، اگر ببینیم که ظرفیت تولید داخلی کافی نیست و مقرراتی در خصوص تنظیم تعرفه واردات لازم است، حتماً نسبت به تصویب قوانین جدید اقدام می‌کنیم اما در شرایط فعلی اولویت با تولیدکنندگان داخلی است.

منبع : فارس

363384

مطالب مرتبط