از زائرین اربعین تست کرونا گرفته می‌شود

تاکنون سه هزار زائر اربعین بازگشته‌اند و روند بازگشت‌ها در حال افزایش است، به همین علت برای رعایت کامل دستورالعمل‌ های بهداشتی به صورت تصادفی از زائرین تست پی سی آر ‌گرفته می‌شود.
تصویر از زائرین اربعین تست کرونا گرفته می‌شود

به گزارش پرسون، شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازگشت زائرین اربعین اظهار کرد: تاکنون سه هزار زائر اربعین بازگشته‌اند و روند بازگشت‌ها در حال افزایش است، به همین علت برای رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت تصادفی از زائرین تست پی سی آر ‌گرفته می‌شود.

وی افزود: با توجه به این که توقف زائرین تا آماده شدن جواب تست کرونا در فرودگاه ممکن نیست، تست‌های مثبت را به اطلاع وزارت بهداشت می‌رسانیم تا روند قرنطینه شدن فرد مورد نظر انجام شود، البته همه زائرین دو دز واکسن را تزریق کرده‌اند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در رابطه با استقبال از زائرین اربعین خاطر نشان کرد: ۶۰ هزار زائر قرار است بلافاصله پس از اربعین به کشور بازگردند، که اگر اکثر آن‌ها از مسیر فرودگاه امام خمینی قصد بازگشت داشته باشند مانند وضعیت رفت، شاهد ازدحام در فرودگاه خواهیم بود، بنابراین توصیه می‌کنیم بستگان زائرین استقبال از عزیزان‌شان در فرودگاه را محدود کنند.

منبع: فارس

352343